To będzie niesamowite show – uwaga, uwaga przygotowane specjalnie z okazji 40 rocznicy wydania kultowego, szóstego albumu grupy „News of the World”, na którym znalazły się dwa megahity: „We are the Champions i „We will Rock You”.

mat. prasowe Freddie Mercury
mat. prasowe Adam Lambert

Przypominamy historie powstania tych dwóch jakże popularnych utworów zespołu. 40 lat temu czterech muzyków: Freddie Mercury, Roger Taylor , Brian May i John Deacon nagrywa szósty studyjny album zespołu. „News of the World” miał swoją premierę   28 października 1977, znalazło się na nim 11 utworów, w tym dwa absolutne hity. „We are the Champions” napisał Freddie Mercury. Utwór powstał, poniekąd na zamówienie publiczności. Brian May wspominał:  „Chcieliśmy, by tłumy fanów śpiewając tworzyli fale. Takie zachowanie jest bardzo jednoczące i pozytywne. Ludzie to kochają, ponieważ to jest takie pokrzepiające.” Do dzisiaj utwór wykonywany jest na większości imprezach sportowych.  „We will Rock You” -  napisał Brian May. Fani Queen od razu pokochali  dynamiczne brzmienie utworu – zamiast sekcji rytmicznej chłopaki wykorzystali odgłosy tupania i klaskania. Co ciekawe w nagraniu byli czterej muzycy, ale efekt pogłosu spotęgował odczucia słuchaczy, jakby wstudio był tłum muzyków. Do dzisiaj scenariusz koncertów wygląda tak samo: zespół gra najpierw „We will Rock You”, a potem „We are the Champions”.

Tak będzie też na łódzkim koncercie. Na scenie nie będzie Freddiego (niebawem minie 26 lat od jego śmierci - zmarł 24 listopada 1991 r. ) i Johna Deacona (wycofał się z zespołu w 1995 r.). W 2009 roku Roger i Brian zaprosili do grupy młodego amerykańskiego wokalistę Adama Lamberta (laureata Amerykańskiego Idola), a od 2011 roku zespól występuje jako hybryda Queen + Adam Lambert.  Adam, obdarzony  o głosie tenora urodził się w 1982 roku, czyli w czasach gdy grupa Queen święciła triumfy na scenach muzycznych  świata.

Posłuchajcie jak brzmi Freddie, a jak Adam.