– Spontaniczna reakcja. Tak określiłabym swoje zgłoszenie do metamorfoz „Claudii” – opowiada z uśmiechem Małgorzata Sokołowska--Makarowska. – Jestem policjantką, a to raczej męski zawód. Bardzo ważne jest więc dla mnie dbanie o „kobietę w sobie”. Potrzebowałam inspiracji, porad specjalistów... Dostałam dużo więcej.

Małgorzata Sokołowska--Makarowska przed i po metamorfozie. fot. marcin Klaban

Małgorzata Sokołowska--Makarowska przed i po metamorfozie. fot. Marcin Klaban

Pełną informację o zabiegach i produktach znajdziecie na stronie Metamorfoz Claudii

PIĘKNE USTA I GŁADKA SKÓRA

„Wiem, trzydziestka to nie jest poważny wiek, ale mam wrażenie, że moja skóra tego nie wie – żartowała Małgosia. – Zmarszczki dodawały mi lat, a usta nie dodawały urody”.

Wąskie, asymetryczne wargi i opadające kąciki ust to jedna z tych rzeczy, które Małgosia chciała zmienić. Nie podobała się jej też szeroka szczęka, przez którą owal twarzy był zbyt kwadratowy. Do poprawienia kształtu ust dr Agata Ostaszewska z kliniki Profemed użyła preparatu Princess Filler. Powiększyła oraz ujędrniła górną wargę zaburzającą symetrię twarzy, lekko podniosła też kąciki ust. Zdecydowała się także na wymodelowanie brody preparatem Crystalis, aby wysmuklić owal i zrównoważyć zbyt szeroką żuchwę. W efekcie zlikwidowano dysproporcje twarzy Małgosi.

Zabiegi zostały przeprowadzone w klinice Profemed. fot. Bartek Kozłowski

Zabiegi zostały przeprowadzone w klinice Profemed. fot. Bartek Kozłowski

SKÓRA GŁADKA I PEŁNA BLASKU

Małgosia swoją skórę traktowała do tej pory po macoszemu. Wielogodzinna, stresująca praca i brak czasu dla siebie powodowały, że cera stała się przesuszona, a na czole, w okolicy oczu i ust pojawiły się zmarszczki mimiczne i te spowodowane odwodnieniem.

Dr Ostaszewska zaproponowała naszej czytelniczce mezoterapię preparatem Princess Rich, który odświeżył, nawilżył, ujędrnił i dodał skórze blasku. Wygładziły się też drobne zmarszczki spowodowane przesuszeniem skóry. Pani doktor postanowiła również wymodelować policzki i poprawić ich kształt za pomocą usieciowanego preparatu z kwasem hialuronowym Princess Volume. Bruzdy nosowo- wargowe, które zaczynały się pogłębiać i nadawały twarzy smutny wyraz oraz dodawały lat, wygładził ten sam preparat. – Twarz stała się bardziej „wielowymiarowa”, tzw. trójkąt młodości odzyskał idealne proporcje – wyjaśnia dr Ostaszewska. – Dodatkowo zabiegi te optycznie uniosły policzki, dzięki czemu uzyskano efekt liftingu.

UŚMIECH W CAŁKIEM NOWEJ WERSJI

„Ścierałam zęby przez cały czas. Nie pomagały aparat i porady stomatologów – wyjaśniała Małgosia. – Zaczęłam zaciskać usta podczas uśmiechu”.

Problemem były też stale wykruszające się wypełnienia. Małgosia winiła za to stresującą pracę. Eksperci z Implant Masters Poland – dr Monika Pordes oraz dr Witold Kuroczko – po dokładnej diagnozie i stwierdzeniu, że powody to także zaburzenia zgryzu, nadmierna aktywność mięśniowa i wady zębowe, zaproponowali kompleksowe leczenie ortodontyczno- chirurgiczno-protetyczne, w tym zastosowanie stałej szyny okluzyjnej. Zabiegi rozpoczęły się od wyleczenia próchnicy oraz usunięcia nieprawidłowo wyrżniętych 2 zębów mądrości. W dalszej kolejności poprawiono nieregularną linię górnych dziąseł. Kolejne etapy, po 3 miesiącach, to wymiana wcześniejszych uzupełnień tymczasowych na pojedyncze konstrukcje całoceramiczne e.max (licówki, nakłady) i mikroceramiczne kompozyty GC Gradia (onlay, overlay).

zabiegi wykonane w Implant Masters Poland, fot. Bartek Kozłowski

Zabiegi wykonane w klinice dr Moniki Pordes, fot. Bartek Kozłowski

FRYZURA W DOBRYM STYLU

„Nie miałam pomysłu na swoje włosy. Ostatnio po prostu rosły. Podobnie z kolorem. Lubię blond, ale nie potrafiłam dobrać odcienia do karnacji” – mówiła Małgosia.

Stylistka z HR-Studio zaproponowała Małgosi odcień świetlistego blondu, który dodał jej cerze świeżości. Koloryzacja została przeprowadzona przy użyciu farby permanentnej Wella Professionals Illumina Color, pozwalając uzyskać włosy gładkie, pełne blasku. Dzięki precyzyjnemu strzyżeniu i nadaniu fryzurze kształtu dłuższego boba włosy zyskały objętość. Dodatkowo skrócenie pasm optycznie wyszczupliło twarz Małgosi.

Stylizacja w HR-Studio. fot. Bartek Kozłowski

Stylizacja w HR-Studio. fot. Bartek Kozłowski

LEKCJA MAKIJAŻU

„Mam małe oczy i niezbyt szerokie usta, dlatego codzienny make-up był dla mnie wyzwaniem” – opowiadała na sesji Małgosia.

Makijżystka zaproponowała Małgosi makijaż typu Polish look, który podkreśli jej delikatną urodę. Promienna, świetlista cera, konturowanie twarzy (wyrzeźbienie policzków, wysmuklenie żuchwy) i mocniejsze zaznaczenie oczu, to był strzał w dziesiątkę. Połączenie odcieni brązów i odrobiny złota wzmocniło kolor tęczówki.

WIĘCEJ KOLORU NA WIOSNĘ

„W pracy noszę mundur, a na co dzień wybieram ciemne kolory i sportowy styl – opowiadała Małgosia. – Chciałabym to zmienić, ale brak mi pomysłu”.

Nowa, wiosenna kolekcja QUIOSQUE, pełna mocnych kolorów i eleganckich, kobiecych fasonów, okazała się stworzona dla Małgosi. – Jest wysoka, zgrabna i ma ładne nogi – tłumaczył stylista Grzegorz Bloch. – Świetnie więc wygląda w sukienkach i spódnicach przed kolano. Figurę w kształcie klepsydry podkreślą dopasowane stroje, a talię eleganckie, cienkie paski. Nową propozycją w kolekcji QUIOSQUE są płaszczyki, które zastępują żakiety, sprawiając, że stylizacje nabierają koktajlowego charakteru.

 

 

Zobaczcie całą metamorfozę Małgosi: