Modne kolory na jesień 2016

Przyzwyczailiśmy się już trochę do tego, że modne kolory na jesień są ciepłe i pośrednio nawiązują do tego, co się dzieje w przyrodzie. Żółte i bordowe liście, otaczające nas brązy i przygaszone zielenie zdają się nieodmiennie inspirować projektantów. W tym roku do palety najchętniej wybieranych barw dołączyły dość zaskakujące odcienie. I dobrze! Dzięki temu również panie reprezentujące zimne typy urody znajdą w najnowszych kolekcjach propozycje dla siebie.

Sprawdź: jakim jesteś typem urody? >>>

5 najmodniejszych odcieni

Podobnie, jak wiosną, również teraz trudno jest wyróżnić jedną, dominującą w kolekcjach barwę. Naszą uwagę przykuło kilka spośród modnych kolorów na jesień 2016. Od niektórych wręcz trudno jest oderwać wzrok!

1. Szmaragdowa zieleń

Taka właśnie jest szmaragdowa zieleń, która aspiruje do miana najważniejszego koloru sezonu. Elegancka i wyrafinowana fantastycznie współgra z czernią. Lubi towarzystwo złota. Nosimy ją najczęściej jako wyrazisty akcent w monochromatycznych stylizacjach, choć na pokazach Chloè można było zobaczyć całe sylwetki oparte na szmaragdowych ubraniach. Kto powinien po nią sięgnąć? Przede wszystkim brunetki i szatynki. Dla blondynek może być zbyt intensywna, gdy znajdzie się blisko twarzy. Ale czemu nie miałabyś nosić spódnicy, spodni lub dodatków w tym kolorze?

modne kolory na jesień

2. Lodowaty błękit

Zaskoczenie tego sezonu. Specjaliści z Instytutu Pantone typują ciemny i zimny błękit na jeden z najważniejszych kolorów w kolekcjach na jesień. Łatwo połączyć go z klasykami: czernią i szarością. Pięknie wygląda z połyskującymi złotem detalami, a w połączeniu ze srebrnymi dodatkami wydaje się bardzo lekki. Zbliżony do stali granat w towarzystwie śnieżnej bieli to spokojny i zarazem elegancki duet, który warto zastosować, gdy szykujesz się na ważną uroczystość. Będzie też odpowiedni do pracy. Co ważne: ten odcień niebieskiego pasuje niemal każdej kobiecie!

3. Aurora Red

Jesienią 2016 czerwień ma odcień nieba podczas wschodu słońca: gorąca i energetyczna, a zarazem niejednoznaczna. Może być zarówno ciepła, jak i chłodna, nieco przydymiona. W jednych kolekcjach zbliża się do pomarańczu, w innych ma więcej wspólnego z bordo. Ta rozpiętość sprawia, że pasuje zarówno blondynkom, jak i brunetkom. Lubi jednak grać pierwsze skrzypce, dlatego nie próbuj przyćmić jej dodatkami.

4. Musztardowy żółty

To bardzo oryginalny odcień zbliżony do koloru musztardy z ciepło brzmiącą nutą. Ma w sobie coś z koloru miodu, ale też curry. Jeśli szukasz bezpiecznych połączeń, zestaw go z czernią. Powinien też pięknie wybrzmieć przy nasyconych czerwieniach lub ciepłych, kasztanowych brązach. Nie każdy będzie dobrze się czuł w musztardowym żółtym. Może więc postawisz jedynie na akcesoria w tym kolorze?

5. Piaskowy beż

Bardzo ciepły. To najbardziej neutralny z modnych kolorów na jesień 2016. Zdecydowanie nie pasuje jedynie Pani Zimie, która lepiej wygląda w lodowatej bieli. Reprezentantki pozostałych typów urody powinny czuć się w nim świetnie. Ty bardziej, że stanowi dobre tło dla innych kolorów. Z barwami ziemi stworzy stonowane zestawy, a z czernią będzie wyglądał wręcz minimalistycznie. Szczególnie, gdy ubrania mają proste formy i niezbyt rzucające się w oczy detale.