Natura dominuje w aranżacjach już od kilku sezonów. Nowością natomiast jest to, że teraz wkracza także do wielkomiejskich, oszczędnie urządzonych mieszkań, pozbawiając je typowego dla nich chłodu. Tak działają przede wszystkim pozyskane z przyrody materiały, a zwłaszcza drewno oraz plecionki z roślinnych pędów i włókien.

Trendy we wnętrzach: drewno

Drewno właściwie nigdy nie wychodzi z mody. Jest trwałe, ładnie się starzeje i pasuje do wszystkich stylów wnętrz. Wykonane z niego elementy wyposażenia, zarówno duże, jak i małe, świetnie wyglądają i dobrze się sprawdzają w użytkowaniu. Ma też inną zaletę – tworzy efektowne zestawienia z innymi naturalnymi materiałami, jak metal, ceramika czy rattanowe plecionki, po które producenci mebli ostatnio sięgają coraz częściej.

Trendy we wnętrzach: plecionki

Plecione meble również cieszą się niesłabnącą popularnością. Mogą być wykonane ze zwykłej wikliny, ale także egzotycznych surowców, jak rattan, bambus, abaka czy hiacynt wodny. Są wytrzymałe i mogą pojawiać się w eleganckich sypialniach, salonach, a nawet w pięknych ogrodach. Jeżeli dopiero zaczynacie przygodę z plecionkami – możecie postawić na drobne dodatki i małe rekwizyty, które pozwolą na oswojenie się z nowymi elementami wnętrza i staną się początkiem zupełnie nowego stylu.

Trendy we wnętrzach – gdzie pasują?

Drewno i plecionki wprowadzić możemy do każdego stylu wnętrz. Co ciekawe, doskonale wkomponują się one w nowoczesne wnętrza – modern czy minimalistyczne. Wniosą do nich ożywczą moc natury i urozmaicą ich prostotę! Jako że są utrzymane w neutralnych odcieniach, bez problemu skomponują się również z niemal każdą paletą barw, zarówno jasną i ciemną, jak też  jaskrawą. Taka niezwykła umiejętność wtapiania się w różne style i kolorystyki aranżacji to trudny do przecenienia walor tych mebli. Powinny go docenić zwłaszcza osoby, uwielbiające często zmieniać wystrój swoich salonów, jadalni czy sypialni.

A teraz wszystko, co powstaje bez użycia pożerających prąd maszyn jest w cenie! Coraz częściej wybieramy ceramiczne i drewniane naczynia oraz wyplatane z juty pufy, a także kosze, które mogą służyć do przechowywania różnych drobiazgów albo jako osłonki na doniczki z roślinami. Są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Będą wyróżniać się na tle fabrycznych produktów i dodawać oryginalności każdemu wnętrzu.