Symbol trzeciego oka pojawiał się od wieków w różnych kulturach i zawsze nawiązywał do świadomości człowieka. Można powiedzieć, że trzecie oko to taki organ, który łączy wszystkie zmysły i pozwala spojrzeć na życie z większej perspektywy.

Trzecie oko – gdzie możemy je znaleźć?

Trzecie oko zakorzenione jest w szyszynce, czyli w niewielkim gruczole wielkości orzeszka ziemnego znajdującego się w mózgu. Mówi się, że zakorzenione jest nad nosem, pomiędzy brwiami. W starożytnym Egipcie trzecie oko reprezentowane jest przesz Oko Horusa, a w Hinduizmie i buddyzmie przez szóstą czakrę nazywaną Ajna. Według wierzeń jest to szósty zmysł, centrum naszych myśli. To w niej zanika dualność, natomiast pojawia się unia kosmicznej energii, umożliwiająca między innymi widzenie przeszłości i przyszłości.

Trzecie oko traktuje się także jako łącznik szyszynki i przysadki mózgowej, która z mistycznego punktu widzenia uważana jest za siedzibę naszego umysłu. Przysadka mózgowa to odpowiednik męskiej pozytywnej energii. To tutaj gromadzą się myśli, emocje, intelekt oraz wyobraźnia. Szyszynka natomiast to światło, intuicja, wewnętrzna wizja i kosmiczna świadomość. Jednocześnie jest odpowiednikiem negatywnej żeńskiej energii. Po połączeniu aktywuje się trzecie oko, które pozwala nam na przeniesienie się do wyższych wymiarów. Więcej czujemy, widzimy i czujemy. Kolory odpowiadające trzeciemu oku to indygo, szafirowy, żółty, fioletowy i niebiesko-fioletowy.

Czakra trzeciego oka – objawy zablokowania

Czakra trzeciego oka jest dostępna dla każdego. Możemy rozpoznać brak przepływu energii w trzecim oku, aby łatwiej było nam go odblokować. Do najczęstszych objawów zablokowanego trzeciego oka należą:

 • natłok myśli, nad którym nie potrafimy zapanować
 • brak harmonii między naszymi myślami i mową, a naszym działaniem
 • brak inspiracji i wyobraźni, brak wiary w siebie
 • zamknięty umysł i schematyczność
 • skupienie się na ziemskich pragnieniach i materialnych potrzebach, odrzucanie duchowego rozwoju i uznawanie tylko materialnej rzeczywistości
 • problemy z podejmowaniem decyzji

Do najczęstszych objawów fizycznych możemy zaliczyć:

 • ból głowy, zatok i migreny,
 • dyskomfort w oku,
 • ból pleców i nóg.

Trzecie oko – korzyści

Jakie korzyści przyniesie obudzenie czakry trzeciego oka? Przede wszystkim oznacza to otwarcie się na nowe możliwości, większa świadomość w życiu i znalezienie w nim sensu, pojawia się zdrowe poczucie własnej wartości oraz rozwija się umiejętność wyrażania siebie i komunikacji z innymi.

Osoby, które zaczynają pracować z czakrą trzeciego oka zauważają u siebie:

 • obudzoną intuicję
 • bogatą wyobraźnia i zdolność do wizualizacji
 • poczucie sensu życia
 • głębokie poczucie bezpieczeństwa
 • posiadają świadomość jak postępować z innymi ludźmi jak i w danej sytuacji

Największą korzyścią jest pewność siebie i zaufanie do podejmowanych przez nas decyzji.

Jak otworzyć trzecie oko?

Istnieje kilka sposobów, które pomogą otworzyć trzecie oko. Osoby chcące otworzyć trzecie oko powinny otworzyć się na wewnętrzny głos intuicji i za nim podążać. Należy rozwijać swoją kreatywność poprzez nowe pasje, aktywności, twórczość.

Bardzo pomocna może okazać się medytacja, która przy okazji pomoże nam skupić się na konkretnym celu oraz wyciszy organizm. O tym jak medytować przeczytacie tutaj. Ważne jest, aby skoncentrować się na miejscu w którym znajduje się trzecie oko. Warto wyobrazić sobie fioletowe koło, które pomoże nam się skupić.

Kolejnym krokiem, które przybliży nas do otwarcia trzeciego oka będzie afirmacja czyli wpajanie swojemu umysłowi zdań, założeń, które dodadzą nam pewności siebie i sprawią, że uwierzymy w nasze działania, na przykład:

 • Umiem podjąć prawidłową decyzję i to wykorzystać.
 • Dzięki intuicji wiem jak postępować.
 • Podążam właściwą drogą.
 • Moje możliwości są nieograniczone.

Istotnym aspektem przy całym układzie energetycznym jest odpowiednia dieta. W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego powinniśmy wybierać zdrowe i mało przetworzone jedzenie. Które produkty pomogą przy odblokowywaniu trzeciego oka? Kwasy Omega-3 oraz gorzka czekolada. Kwasy usprawniają pracę mózgu oraz korzystnie wpływają na naszą pamięć. Znajdziemy je w rybach i orzechach. Gorzka czekolada pozwoli oczyścić umysł z niepotrzebnych myśli oraz zwiększy naszą koncentrację.

Trzecie oko – objawy otwarcia

Są pewne objawy, dzięki którym będziemy mieć pewność, że nasza czakra trzeciego oka się otwiera lub jest w pełni otwarta.

Ucisk między brwiami: osoby, które mają w pełni otwarte trzecie oko, często czują ucisk między brwiami lub ból głowy, który nie przypomina normlanego bólu głowy. Jest to uczucie ucisku, naprężenia.

Zmiana nawyków żywieniowych: bardzo często osoby u których dochodzi do otwarcia trzeciego oka diametralnie zmieniają swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze i są bardziej świadomi tego co jedzą.

Może pojawić się większa wrażliwość na światło i dźwięki.

Zmieniają się preferencje muzyczne, wybieramy melodie kojące i eliminujemy te, które zakłócają nasze emocje.

Sny stają się żywsze i bardziej realistyczne.

Osoby, które mają otwarte trzecie oko nie wierzą w przypadki i zbiegi okoliczności. Każde wydarzenie, sytuacja ma cel i sens. Skupiają się w życiu na ważnych rzeczach i potrafią na wiele z nich spojrzeć z zupełnie innej perspektywy. Osoby z otwartym trzecim okiem szukają wyższego celu, chcą zmienić świat i pozostawić po sobie coś dobrego.