1. Zmień podkład

Nawet jeśli uwielbiasz swój fluid, lato rządzi się własnymi prawami. Po pierwsze jesteś bardziej opalona niż zazwyczaj, więc powinnaś na nowo dobrać odcień podkładu do twarzy. Jeśli puder, którego na co dzień używasz nie jest transparentny, jego kolor również może okazać się zbyt jasny. Po drugie kosmetyki stosowane zimą mają zazwyczaj ciężką konsystencję. Podczas upałów o wiele lepiej sprawdzą się fluidy nawilżające i kremy BB lub CC.

2. Postaw na świeże kolory w makijażu

Brązy, fiolety i czerwienie to kolory, których używamy zimą. Pierwszą opaleniznę podkreślisz dzięki jasnym odcieniom różu, koralowej czerwieni oraz pomarańczowi. Zastosowanie ich w makijażu sprawi, że będziesz wyglądać świeżo. Odejmie też z metryki kilku lat.

3. Zamiast matu wybierz błysk

Naturalnie lśniąca cera jest oznaką tego, że jesteś wypoczęta i świetnie się czujesz. O ile nie masz bardzo tłustej skóry, na czas wakacji powinnaś odstawić matujące pudry lub używać ich jedynie w strefie T, w której wydziela się najwięcej sebum. Warto też sięgnąć po puder rozświetlający  i zastosować go w miejscach naturalnie odbijających światło.