Spis treści:

  1. Silnie nawilżający krem do twarzy
  2. Unikaj proteinowych odżywek do włosów - zastąp je emolientowymi
  3. Kremy do rąk na bazie alkoholu - zastąp je regenerującą maską parafinową

Silnie nawilżający krem do twarzy

Używanie nawilżających kremów do twarzy podczas panujących mrozów nie jest błędem, lecz jeden ze sposobów, w jaki to robimy. Najgorszym możliwym będzie nałożenie kremu tuż po serum nawilżającym na 10-15 minut przed wyjściem do pracy czy na zakupy. Drastyczna różnica temperatur sprawia, że krem, który jeszcze się nie wchłonął może delikatnie przymarzać, raniąc i wysuszając skórę w ten sposób. To prowadzi do powstawania tak zwanych suchych skórek, które wyglądają nieestetycznie pod każdym podkładem. Rekomendujemy odżywcze kremy, na bazie oliwy z oliwek, oleju kokosowego czy jojoba, które wzmocnią barierę lipidową skóry i zapobiegną wysuszaniu skóry twarzy.

Unikaj proteinowych odżywek do włosów - zastąp je emolientowymi

Zimą lepiej zrezygnować z odżywek na bazie protein, takich jak zapisane w składzie: collagen, corn protein, elastine, milk protein, oat protein, silk czy sericin. To główne bazy wszystkich odżywek, które sprawdzają się przeważnie latem. Przeproteinowanie włosów prowadzi do ich stopniowego wysuszenia oraz sztywnienia. Po wizycie na mrozie dodatkowo stają się szorstkie, nieprzyjemne w dotyku, przypominające nieco siano. Najlepszym remedium są odżywki na bazie olejów. Kokosowy, lniany, z orzechów włoskich czy jojoba świetnie odżywki i jednocześnie uelastyczni pasma włosów. Wykonuj także olejowanie włosów powyższymi olejami - wystarczy w weekend natrzeć włosy na całej długości wybranym olejem. Osobno wybierz ten, który będzie stymulował porost włosów na skórę głowy lub przeciwłupieżowy, np. z łopianu. Zawiń w bawełnianą ściereczkę na około 2 godziny, a następnie zmyj odżywką emolientową i mocniejszym szamponem.

Kremy do rąk na bazie alkoholu - zastąp je regenerującą maską parafinową

Niektóre kremy do rąk mają wysuszający alkohol w składzie, który po kilku użyciach może się przyczynić do pogorszenia stanu spierzchniętych i szorstkich dłoni. Najważniejszym krokiem jest rezygnacja z nich oraz wprowadzenie kuracji dla zmęczonych i przesuszonych rąk. Wykonaj kąpiel dla rąk w parafinie, a następnie po jej zdjęciu przełóż w bawełniane rękawiczki z dodatkiem pielęgnacyjnego olejku jojoba z olejkiem eterycznym z lawendy czy pomarańczy. Potrzymaj tak ręce na parę godzin lub całą noc, a wstaniesz z niesamowicie nawilżonymi i odżywionymi rękoma! Na co dzień wykonuj peelingi do rąk z drobinkami kawy i kokosa, które usuną martwy naskórek i pozwolą na szybsze wchłonięcie składników z kosmetyków.