Mimo, że większość czasu spędzamy w domu, są sytuacje, gdy wychodzimy na spacer, do sklepu, czy załatwić niezbędne sprawy. Część z nas musi też pracować. Jak zadbać, by w takich sytuacjach nie przynieść do domu wirusa?

Przed wszystkim higiena i mycie rąk

A do tego wystarczy zwykłe mydło w kostce i 30 sekund dokładnego mycia rąk. Mydeł do wyboru mamy całą masę, kosztują grosze, a dzięki nim zapewniamy sobie pewność, ze nawet jeśli mieliśmy wirusa na dłoniach, po umyciu rąk pozbyliśmy się go skutecznie.

Jak prawidłowo myć dłonie?

  1.     Zwilż dłonie wodą
  2.     Użyj mydła
  3.     Potrzyj dłonią o dłoń
  4.     Spleć palce i namydl je
  5.     Namydl zewnętrzne części dłoni
  6.     Nie zapomnij o kciukach
  7.     Namydl paznokcie
  8.     Skoncentruj się na nadgarstkach
  9.     Spłucz wodą
  10.     Osusz dłonie

Skuteczne mycie powinno trwać minimum 30 sekund.

Równie dobrze sprawdzą się w tej sytuacji mydła w płynie, które są dużo wygodniejsze w użyciu.

O czym jeszcze trzeba pamiętać w czasie kwarantanny?

Higiena całego ciała

Po przyjściu z zewnątrz najlepiej zdjąć całe ubranie i wziąć ciepły prysznic. Polecamy do tego kosmetyki myjące Dove, które nie tylko dokładnie oczyszczą nasze ciało ale dodatkowo je nawilżą i nadadzą piękny zapach, który pozostanie na skórze przez długi czas.
Po kąpieli warto dodatkowo zastosować balsam do ciała, by skóra pozostała nawilżona i gładka przez długi czas.

Czyste włosy

Gdy siedzimy w domu, wydaje nam się, ze nie musimy ich myc codziennie. To wielki błąd, ponieważ właśnie włosy najbardziej chłoną wszelkie zanieczyszczenia w tym wirusy. Dlatego niezbędne jest mycie włosów, najlepiej wieczorem, każdego dnia. Dlaczego właśnie wieczorem? Bo kładąc się do łóżka przenosimy zanieczyszczenia na poduszkę, a stąd prosta droga do twarzy, czyli najbardziej niebezpiecznych części -  usta, oczy nos.

Zobacz również:

Bardzo dobre szampony możemy znaleźć w ofercie Ziaja. Do każdego rodzaju włosów, w bardzo dobrej cenie.

Pielęgnacja dłoni

Stosując każdego dnia płyny, mydła, czy środki antybakteryjne i dezynfekujące w bardzo drastyczny sposób naruszamy barierę skórną. Dłonie stają się bardzo wysuszone, czasami nawet skóra pęka.
Trzeba codziennie, najlepiej kilka razy w ciągu dnia zaaplikować na dłonie bogaty krem odżywczy, a na noc posmarować dłonie gruba warstwą kremu i nałożyć na nie bawełniane rękawiczki.
Zarówno Ziaja jak i Dove posiadają w swojej ofercie bardzo skuteczne kremy do rąk, które nawilżą, odżywia i zregenerują zniszczona skórę.

Pamiętajmy!

Higiena i profilaktyka to obecnie dwa najważniejsze słowa.