Spis treści:

  1. Płukanka z octu lub cytryny
  2. Rozmaryn - olejek, mydełko, wyciągi roślinne
  3. Zielona glinka

Płukanka z octu lub cytryny

Podczas mycia włosów należy szczególną troską objąć skórę głowy, która najczęściej jest poddawana różnym eksperymentom. Najważniejsze, aby po umyciu szamponem, tuż przed nałożeniem odżywki spłukać je płukanką z octu lub z cytryny. W ten sposób zrównoważymy pH skóry głowy i sprawimy, ze włosy nabiorą blasku. Dodatkowo pozbędziemy się resztek sebum zgromadzonego na włosach. Stosuj płukankę nie częściej niż raz w tygodniu.

Wystarczy wymieszać sok z cytryny z litrem wody lub 1/4 szklanki octu z litrem wody. Nie martw się o zapach octu - po godzinie wyparuje i nie będzie po nim śladu. Wybieraj ocet jabłkowy, najlepiej ten z tłoczonego soku ekologicznego. W ten sposób dostarczysz niezbędnych witamin i minerałów skórze głowy. Jeżeli szukasz maseczki, która wspomoże usunięcie łupieżu, zmiksuj 2 żółtka z sokiem z połowy cytryny i nałóż na skórę głowy po umyciu szamponem. Spłucz i wysusz włosy.

Rozmaryn - olejek, mydełko, wyciągi roślinne

Olejek rozmarynowy ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne. Można go stosować do olejowania włosów, jak i do oczyszczenia skóry głowy mydełkiem rozmarynowym, które ma lekkie działanie ściągające. Główne jego zalety wspomagające:

  • Wzrost - stymuluje i poprawia krążenie na skórze głowy, a tym samym sprzyja wzrostowi włosów
  • Oczyszczanie - dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym delikatnie myje włosy
  • Połysk - zwiększa połysk powierzchni włosa
  • Problemy ze skórą głowy - łagodzi podrażnioną, suchą, łuszczącą się skórę głowy z tendencją do powstawania łupieżu

Zielona glinka

Zielona glinka reguluje nadmierne wydzielanie sebum oraz eliminuje zanieczyszczenia i toksyny, leczy i zmiękcza, łagodzi podrażnienia skóry głowy, w tym także egzemę. Stosowana jest jako maska ​​do włosów, która pozostawia długotrwałe uczucie świeżości. Jak przygotować maseczkę? Wystarczą 3 małe miarki glinki wymieszać z wodą i olejem do uzyskania gładkiej pasty, którą z łatwością rozsmarujesz na skórze głowy czy włosach.

Jeżeli mamy problem z nasilającym się łupieżem - masujemy przez około 3 minuty okrężnymi ruchami, a następnie spłukujemy wodą z sokiem z cytryny, aby włosy nie zmatowiały. Innym sposobem jest nałożenie uprzednio maseczki, aby podczas spłukiwania glinka nie zmatowiła nadmiernie włosów.

 

Zobacz również: