Ku radości wielu z nas moda od lat zatacza koło dając nam możliwość wyjęcia z szafy ubrań, na które spoglądałyśmy często z nostalgią. Dodatkowo slow life stał się dla wielu z nas preferowanym, zwłaszcza w obliczu pandemii, stylem życia. Jednak w kosmetyce przyzwyczaiłyśmy się do ciągłych nowinek i coraz bardziej zaawansowanych technologicznie składników. Czy słusznie? Czy i tutaj zasady cieszenia się prostotą życia i powrotu do sprawdzonych metod nie wyszłyby nam na dobre? Jak pokazuje rosnąca popularność "herbal trend" ziołowe kosmetyki, po które chętnie sięgały poprzednie pokolenia, wracają w nowej odsłonie, która zyskuje coraz większą rzeszę miłośniczek.

Pielęgnacyjne retro... ?

Ziołowe kosmetyki kojarzą ci się z łazienką twojej babci? Masz dużo racji, jednak produkty bazujące na ziołach, które obecnie znajdziesz na półkach to zupełnie inne wydanie, które wcale nie jest retro. Za to na pewno są sprawdzone, ekologiczne i w pełni bezpieczne dla twojej cery. Naszą uwagę zwróciła nowości na naszym rynku czyli oferta marki Biolit, której kosmetyki bazują wyłącznie na wysokiej jakości naturalnych składnikach, zwłaszcza ziołach i innych produktach pochodzenia organicznego. Każdy produkt jest niezwykle starannie przebadany i składa się z naturalnych składników, których zbawienne działanie zostało dowiedzione rygorystycznymi badaniami naukowymi, a jakość materiału badawczego potwierdza certyfikat jakości TGLS Quality Alliance 2019.

Tundra i tajga dla naszego piękna

Marka Biolit to prekursor w wytwarzaniu produktów prozdrowotnych na bazie surowców pochodzenia naturalnego z najczystszych ekologicznie terenów Ałtaju oraz Syberii. W trosce o najwyższą jakość marka posiada własne obszary uprawy ziół pod górami Ałtaju, które zajmują powierzchnię ok 1000 hektarów. Na tym obszarze hodowana jest imponująca liczba ponad 70 gatunków roślin, wśród których znajdują się również rośliny lecznicze objęte ochroną gatunkową. Uprawy w całości oparte są na metodach organicznych bez zastosowania syntetycznych substancji chemicznych. Dzięki temu stanowią cenne źródło najważniejszych witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i innych potrzebnych dla organizmu składników.

Na co dzień i "od święta"

Po produkty Biolit możesz wybrać się do wybranych klinik medycyny estetycznej oraz zamówić je wygodnie przez internet. A na co możesz liczyć jeśli chodzi o efekty? Nasze top 3 wygląda następująco. Na co dzień doskonale sprawdzi się bogaty w olejek ylang-ylang Shirlayn. Kosmetyk idealnie sprawdza się przy zmarszczkach, odbarwieniach oraz podrażnieniach wpływając na utrzymanie prawidłowej kondycji i nawilżenia skóry. W okresie lata najlepiej stosować go regeneracyjnie na noc.

 

Do codziennej pielęgnacji warto włączyć także Pantobiol Musk pomagający utrzymać prawidłowy stan cery i jednocześnie wspierający produkcję naturalnego kolagenu. Dzięki niemu skóra staje się gładka, zregenerowana i odpowiednio odżywiona. Z kolei w delikatnym obszarze okolic oczu sprawdzi się doskonale Epirl żel wpływający na utrzymanie prawidłowej kondycji skóry zwłaszcza przy jej tendencjach do zmarszczek i utraty jędrności. Produkt odpowiada także za prawidłowe działanie naczyń włosowatych, co jest szczególnie istotne jeśli zechcemy sięgnąć po niego po zabiegach medycyny estetycznej. Pomaga także zachować prawidłową kondycję skóry wokół oczu.

Więcej na: https://biolit.pl/