Prowansalskie meble

Ten subtelny i romantyczny styl z francuskim rodowodem idealnie nadaje się do urządzenia romantycznego balkonu, tarasu albo klimatycznej ogrodowej altany. Wszechobecna biel, ażurowe zdobienia oraz pastelowe dodatki to jego znaki rozpoznawcze. Podstawę aranżacji stanowią pomalowane na biało żeliwne meble z dekoracyjnie giętymi oparciami. Nieduży okrągły stolik i lekkie krzesła w stylu paryskiej kawiarenki albo stylizowana ława - to zestaw w sam raz na leniwe popołudnie pod gołym niebem. Na krzesłach nie może zabraknąć miękkich poduszek w kolorach ziemi lub pastelowych odcieniach.

Kwietniki i doniczki

Balkon w stylu prowansalskim to miejsce pełne kwiatów. Gąszcz donic i zielonych roślin to idealne tło dla lekkich, ażurowych mebli i białych dodatków. Ton nadają ceramiczne retro donice, pomalowane na biało lub w zgaszonych barwach ziemi. Delikatnie poprzecierane albo z efektownymi podpisami stylizowanymi na stare etykiety, będą piękną oprawą dla zielonych roślin. Lekkości dodają gięte z żelaza ażurowe kwietniki i stojaki na doniczki, które są najlepszym miejscem by wyeksponować kwiaty. Rolę stylowej osłonki może pełnić też zwykły kosz lub bielona skrzynka.

Romantyczne detale

Stylizowane metalowe konewki, poduchy i siedziska, lampiony a'la klatka dla platków - na balkonie w stylu prowansalskim nie może zabraknąć romantycznego wykończenia. W tej estetyce doskonale odnajdą się retro drobiazgi: stylizowane świeczniki, wazoniki vintage, małe blaszane szyldy z paryskimi nazwami. Kropką nad i może być stylowy hamak albo nieduża huśtawka. Obowiązkowo w odcieniu bieli.