Zobacz galerię zdjęć ->>

To pytanie zadaliśmy bohaterom 5. edycji kalendarza ATM Grupy. W jubileuszowym wydaniu do pięknych zdjęć dodaliśmy też przesłanie – ekologiczne, które przez cały rok ma nam przypominać o aktualnych teraz tematach: ocieplenie klimatu, wszechobecny plastik, zanieczyszczenie powietrza… Ziemia zmienia się w wielkie wysypisko śmieci z naszego powodu. Jeśli nie podejmiemy odpowiednich działań, czeka nas ekologiczny koniec świata. Zdjęcia, które wymyślił i zrobił, Jacek Poremba – legenda polskiej fotografii, w wymowny sposób podkreślają wagę tego problemu. Nasz kalendarz został wydrukowany na papierze produkowanym w 100% z makulatury.

Od 18.01 do 07.02. 2021 roku zdjęcia będzie można zobaczyć na wystawie w Elektrowni Powiśle w Warszawie.

Bohaterowie
Niektóre odpowiedzi naszych bohaterów naszego kalendarza zaskakują, inne są inspiracją do tego, by w codziennym życiu starać się być bardziej eko: „Każda godzina spędzona w siodle, na koniu, zamiast za kierownicą samochodu, to najlepszy prezent dla przyrody, ziemi, dla ukochanej, bo jedynej naszej planety”

Daniel Olbrychski
(„Potop”, „Ziemia obiecana”, „Polityka”)
„Rozwijam w sobie empatię”

Karolina Gruszka
(„Trik”, Pani z przedszkola”, „Maria Skłodowska-Curie”)
„Nie zużywam niepotrzebnie wody i światła. Segreguję śmieci i staram się jak najmniej korzystać z plastiku”

Eryk Lubos
(„Zabić bobra”, „Boisko bezdomnych”, „Underdog”)
„Ponad rok temu zrobiłam sobie całkowitą przerwę od kupowania ubrań. Pomyślałam, że nie potrzebuję więcej. Nie potrzebuję co chwilę nowych, które potem leżą w szafie”

Agnieszka Grochowska
(„Pręgi”, „Obce ciało”, „W głębi lasu”)
„Staram się żyć pokornie i uczciwie. Wierzę, że moje postępowanie jest nie tylko dbaniem o swoje otoczenie, ale również widocznym dla wszystkich przykładem. Po za tym lubię uświadamiać ludzi, których spotykam, do czego służy śmietnik”

Zobacz również:

Filip Gurłacz
(„Wataha”, „Miasto 44”, „Będzie dobrze, kochanie”)
„Staram się żyć w zgodzie z naturą. Unikam produkowania śmieci, nie leję wody pod prysznicem bez opamiętania… Od wielu lat nie jem też mięsa”

Kinga Preis
(„Ojciec Mateusz”, „Róża”, „Dom zły”)
„Myślę. Jestem świadoma. Czuję odpowiedzialność”

Joanna Brodzik
(„Kasia i Tomek”, Magda M.”, „Dom nad rozlewiskiem”)
„Segreguję, kompostuję, sadzę drzewa. Staram się w dziesiątkach codziennych wyborów: prysznic czy wanna, torba eko czy plastik, wege czy mięso. Każdego dnia podejmujemy miliardy takich prostych decyzji. Ten wybór ma znaczenie”

Piotr Adamczyk
(„Chopin. Pragnienie miłości”, „Listy do M.”, „Czas honoru”)
„Patrzę dalej niż czubek własnego nosa i – w moim mikrowymiarze – świadomie, w każdym momencie, robię wszystko, żeby zapobiegać pogłębianiu zła, jakie poczyniliśmy w degradacji naszej planety”

Danuta Stenka
(„Chopin. Pragnienie miłości”, „Nigdy w życiu!”, „Planeta Singli”)
„Staram się WIDZIEĆ świat wokół mnie i wyciągać wnioski. Od tego wszystko się zaczyna”

Andrzej Zieliński
(„Chłopaki nie płaczą”, „Odwróceni”, „Wataha”)
„Tylko od nas zależy, jak będzie wyglądał nasz świat w przyszłości. Dlatego oszczędzam wodę, sortuję śmieci, staram się nie zatruwać środowiska…”

Artur Żmijewski
(„Na dobre i na złe”, „Ojciec Mateusz”, „Odwróceni”)
„Myślę, nie tylko o sobie”

Wiktoria Filus
(„Reakcja łańcuchowa”, „Nic nie ginie”, „W głębi lasu”)
Dodatkowo na każdej stronie kalendarza znajduje się krótka informacja o tym, jakie działania człowieka powodują największe spustoszenie na naszej planecie i co możemy robić, by temu zaradzić.

Od 18 grudnia ZAPRASZAMY na stronę: kalendarz.atmgrupa.pl

O kalendarzu
Co roku drukujemy tysiąc sztuk kalendarza, które rozsyłane są do naszych współpracowników i kontrahentów oraz do dziennikarzy. Kilka egzemplarzy kalendarza (z autografami gwiazd) przekazywanych jest na aukcję WOŚP.

O Elektrowni Powiśle
Elektrownia Powiśle to niezwykłe miejsce na mapie Warszawy. Wykorzystanie zabytkowej bazy i uzupełnienie jej o nowoczesną architekturę, dało impuls do stworzenia jednego z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych przykładów rewitalizacji w Europie. W postindustrialnych wnętrzach znajdują się unikatowe marki modowe, pop-up i concept store’y, jakich dotąd w Polsce jeszcze nie było, restauracje serwujące kuchnie z wielu zakątków świata oraz pierwsza w Polsce strefa piękna Beauty Hall. Odwiedzający mogą tutaj także doświadczyć niezapomnianych emocji i wrażeń podczas licznych wydarzeń organizowanych w przestrzeni Elektrowni Powiśle. Elektrownia Powiśle to również miejsce, któremu niezwykle bliska jest sztuka. Począwszy od rewitalizacji zabytkowej elektrowni, udziału polskich designerów i artystów w tworzeniu projektu, doborze marek w przestrzeni, po zaangażowanie w wyjątkowe inicjatywy artystyczne.