Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (L-WOPR) przygotowało nowy materiał informacyjny w ramach kampanii edukacyjnej pn. „I Ty możesz uratować komuś życie!”, w którym przestrzega: na akwenach nie ma bezpiecznego lodu!

Zdaniem ratowników Legionowskiego WOPR spacery po podmarzniętej tafli są teraz szczególnie niebezpieczne. Pokrywa łatwo kruszy się pod ciężarem zwierząt i ludzi. Nietrudno o tragedię.

– Gorąco apelujemy: nie wchodźcie na lód, ponieważ w przypadku akwenów nie ma bezpiecznego lodu! – mówi Krzysztof Jaworski, prezes Legionowskiego WOPR i dodaje: – Szczególnie teraz, kiedy temperatura powierza stale rośnie i każdego dnia coraz mocniej operuje słońce, lód degraduje się w bardzo szybkim tempie. Z godziny na godzinę jego nośność spada. Wchodzenie w tej chwili na pokrywę lodową staje się wręcz śmiertelnie niebezpiecznie.

Scena utonięcia spacerującej po podmarzniętym Jeziorze Zegrzyńskim dziewczyny została zaimprowizowana przez ratowników Legionowskiego WOPR. Twórcy nowego filmu edukacyjnego L-WOPR przypominają: podobnych tragicznych zdarzeń każdego roku w całej Polsce jest bardzo wiele.

– Bardzo zależy nam na tym, by każdy bezpiecznie wracał do domu z zimowego spaceru. Nie wchodźcie Państwo na lód, a psy w pobliżu akwenów wyprowadzacie zawsze na smyczy. Jeśli widzicie niebezpieczną sytuację na wodzie, niezwłocznie wezwijcie pomoc: przez numer alarmowy 112 lub numer ratunkowy nad wodą: 601 100 100. Serdecznie prosimy o wsparcie i udostępnienie naszego filmu w mediach społecznościowych – w ten sposób można realnie uratować komuś życie – przekonuje Krzysztof Jaworski.

Nowy film informacyjny Legionowskiego WOPR

Kampanię pn. „I Ty możesz uratować komuś życie!” wspierają Partnerzy Legionowskiego WOPR: PKN ORLEN, Plus i PZU. Działania promocyjne kampanii wspiera agencja Salus Public Relations.