Wahadło to inaczej ciężarek zawieszony na nitce, łańcuszku lub sznurku. Najczęściej używa się w tym celu obrączki, cięższego guzika lub zwykłej śrubki, więc takie wahadełko może zrobić każdy dosłownie w kilka chwil. Natomiast w sklepach można kupić wahadła profesjonalne, gdzie ciężarek jest zrobiony na przykład z kryształu górskiego, ametystu, stopu metalu czy drewna i w konkretnym kształcie. Wszystko zależy od potrzeb kupującego i…zasobności portfela.

Jak działa wahadełko

Warto pamiętać, że radiestezja, w której używa się wahadełek, to najogólniej mówiąc wrażliwość na promieniowanie: z języka łacińskiego radiatio – promieniowanie i greckiego aesthesia – wrażliwość. Wahadełko obok różdżki jest jednym z narzędzi radiestetów. Przy czym w radiestezji fizycznej, służącej głównie do szukania wody, używa się różdżki. A w radiestezji mentalnej używa się wahadła. W radiestezji fizycznej wykorzystuje się występujące na danym terenie bodźce, które mają właściwości pobudzające tkankę mięśniową i nerwową. To powoduje mimowolne skurcze mięśni ręki, w której znajduje się wahadło, a co za tym idzie ruch tego wahadła. Natomiast w radiestezji mentalnej wahadełko wprawiane jest w ruch poprzez podświadomość radiestety. W tym przypadku najpierw należy z wahadełkiem ustalić kod jego ruchów, czyli zaprogramować, aby właściwie odczytywać jego ruchy.

Jak zrobić wahadło radiestezyjne samodzielnie

Najprostszym sposobem na zrobienie własnego wahadła jest zawieszenie obrączki lub śrubki czy guzika z nóżką na kawałku sznurka lub nitki. Osoby początkujące powinny zacząć pracę z wahadełkiem od mniejszych ciężarów, 10-30 g w zupełności wystarczy. W miarę nabywania doświadczenia i wyrabiania w sobie wrażliwości na pracę z wahadłem można ten ciężar zwiększać.

Następnym krokiem jest ustalenie najodpowiedniejszego miejsca na sznurku (nitce, łańcuszku), w którym będziemy trzymać wahadełko. Przyjmuje się, że optymalną długością jest odległość pomiędzy czubkiem palca wskazującego do przegubu dłoni. Taką właśnie odległość należy odmierzyć od miejsca, gdzie wahadełko jest połączone ze sznurkiem i zawiązać supełek lub wpleść koralik. To właśnie jest miejsce trzymania wahadełka.

Jak używać wahadełka? Jak pracować z wahadłem?

Pracę z wahadełkiem zawsze zaczynamy i kończymy jego rozładowaniem energetycznym. Robimy to w prosty sposób: wystarczy 3 razy lekko uderzyć wahadełkiem o dowolny przedmiot, na przykład krawędź stołu, kubek, ścianę. Trzymamy je najczęściej w tej ręce, która jest u nas wiodąca, ale w tej kwestii należy polegać na swoich odczuciach. Jeśli jesteśmy praworęczni, ale wahadełko bardziej pasuje nam do lewej ręki, to tak należy je trzymać.

Na początek należy ustalić kierunek krążenia wahadła. Na ogół uważa się, że kierunek zgodny z kierunkiem wskazówek zegara oznacza potwierdzenie, a przeciwny zaprzeczenie. Jeśli wahadło porusza się koliście, to jest to stanowcze TAK. Jeśli natomiast porusza się po elipsie, wtedy oznacza to TROCHĘ lub BYĆ MOŻE. Co jednak w sytuacji, kiedy wahadło nie rusza się? Może to być oznaką źle postawionego pytania lub niemożnością uzyskania odpowiedzi w tej chwili. Warto wtedy odczekać kilka dni i ponowić swoje pytanie.

Jak zaprogramować wahadełko

Jeśli już mamy za sobą ustalenie kierunku ruchu wahadełka, należy je zaprogramować, aby właśnie w taki sposób nam odpowiadało. W tym celu należy usiąść przy stole, prosto i bez krzyżowania nóg. Wahadło należy wziąć do ręki i chwycić palcem wskazującym i kciukiem za supełek lub koralik, a ewentualną resztę sznurka zamknąć w dłoni. Drugą rękę płasko położyć na stole. Następnie przez około 1 minutę kręcić delikatnie wahadełkiem w kierunku ruchu wskazówek zegara, a w myślach lub na głos powtarzać TAK. Podobnie zrobić kręcąc w stronę przeciwną, powtarzając NIE. W ten sposób “nauczymy” wahadełko jak ma nam odpowiadać.

Zobacz również:

Zamiast kręcić się wokół własnej osi, możemy wahadło zaprogramować na ruchy “pionowe” i “poziome”, czyli od siebie i do siebie na przykład na TAK, a na boki na NIE. Po tych wszystkich przygotowaniach nasze wahadło radiestezyjne jest gotowe do pracy.

Jak zacząć pracę z wahadłem

Skoro wiemy już czym jest wahadełko, jak działa i jak samodzielnie zrobić wahadło radiestezyjne, pora na przystąpienie do pracy z nim. Początek powinien być traktowany bardziej jako zabawa i sprawdzenie czy wahadełko dostroiło się do nas i chce z nami pracować. Pierwszymi pytaniami, jakie zadamy powinny być proste i oczywiste dla nas kwestie, a więc:

  • czy jestem kobietą?
  • czy mam zielone oczy?
  • czy skończyłam studia?
  • czy mam syna?

Nasza podświadomość zna odpowiedzi na te pytania, więc i wahadło powinno odpowiedzieć zgodnie z prawdą. Jeśli tak się stanie, to znaczy, że możemy zadawać już konkretne, nurtujące nas pytania. W przeciwnym razie może to znaczyć, że nie jest to dobry dzień na pracę z wahadełkiem. Może to wynikać ze zmęczenia, niewystarczającej koncentracji, braku wiary w swoje działania, a nawet niekorzystnego oddziaływania pola magnetycznego w danym miejscu.

Zobacz też: Wielki horoskop na 2022 rok dla wszystkich znaków zodiaku ->>

Ciekawostka: co to jest wahadło Newtona i jak je zrobić?

Wahadło Newtona zwane także kołyską Newtona lub kulkami Newtona, to kilka kulek zawieszonych na nitkach i stykających się. Wszystkie kulki są jednakowe, podobnie jak nitki. Jest to proste urządzenie demonstrujące zasady zachowania pędu i energii podczas zderzeń. Kiedy odchylamy i puszczamy jedną z kulek, uderza ona w pozostałe, ale odchyla się tylko ostatnia. Wszystkie pomiędzy pozostają nieruchome. Jeśli podobne doświadczenie zrobimy z dwiema kulkami, to poruszą się także dwie na końcu. Doświadczenie pokazuje, że według zasad zachowania energii i pędu tyle samo kulek poruszy się na końcu, ile zostało odchylonych na początku. Zawsze kule środkowe pozostają nieruchome.

iStock

Wahadło Newtona można zrobić samodzielnie. Wystarczy dowolną ilość identycznych kul połączyć z nitkami - one również muszą być identyczne i o tej samej długości. Następnie zawiesić je na prostej poprzeczce w taki sposób, aby stykały się ze sobą. Odchylając kulę z jednego końca i puszczając ją, wprawiamy w ruch kulę z przeciwległej strony. Jest na pewno ciekawym doświadczeniem, które pomoże w zrozumieniu zasad fizyki, a przy tym może stanowić oryginalną ozdobę biurka.


Autor: Isabella Ozerov - doradca duchowy, jasnowidz, przewodnik po Kronikach Akaszy,
portalzen.pl