Walizka duża na wakacyjny wyjazd a materiał wykonania

Jeśli chcemy cieszyć się z użytkowania walizki podróżnej przez wiele sezonów, musimy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Tworzywo wykorzystane do produkcji walizki turystycznej ma fundamentalny wpływ na bezpieczeństwo bagażu podczas przemieszczania się. Do najpopularniejszych materiałów, z jakich powstają walizki podróżne, zaliczamy:

  • ABS – twarde tworzywo o dużej odporności na odkształcenia,
  • polipropylen (PP) – lekki i  wytrzymały surowiec o średniej elastyczności,
  • polikarbon (PC) – trwałe, elastyczne, lekkie tworzywo,
  • poliester – wytrzymałe włókno, z którego powstają odporne i łatwe w czyszczeniu tkaniny.

 

DUŻA WALIZKA Z POLIKARBONU FAKTUROWANA WITTCHEN 

Walizka duża na dłuższy wyjazd - walizka mała na kilkudniową podróż

Jeśli planujemy dłuższy urlop nad morzem, warto zainwestować w walizkę dużą wykonaną z twardego tworzywa, takiego jak np. ABS, polipropylen, polikarbon. Tego typu materiały zapewnią bezpieczeństwo rzeczom znajdującym się wewnątrz walizki. Nie będziemy musiały obawiać się zniszczeń ulubionych letnich sukienek, butów, czy uszkodzenia opakowań kosmetyków. 

W przypadku krótszego, kilkudniowego wyjazdu dobrze sprawdzi się mniejsza walizka na kółkach. Świetnym pomysłem może okazać się zakup zestawu walizek turystycznych w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dopasujemy rozmiar bagażu do danej okazji. 

DUŻA WALIZKA Z POLIKARBONU W PASECZKI WITTCHEN 

Jaki kolor walizki dużej wybrać? Najmodniejsze warianty kolorystyczne

Jeśli chodzi o kwestie estetyczne - jeżeli lubimy eleganckie gadżety, warto zainwestować w designerską, czarną lub białą walizkę z lśniącymi okuciami w kolorze różowego złota. Miłośniczki niebanalnych kolorów mogą wybrać turkusową lub fioletową walizkę, która z pewnością zwróci uwagę innych turystów i sprawi, że szybko zlokalizujemy swój bagaż na lotnisku.

Jak widać, wybór odpowiedniej walizki na podróż wcale nie jest taki oczywisty. Podczas zakupów musimy zwrócić uwagę nie tylko na materiał wykonania i wygląd ogólny. Równie ważną kwestią jest obecność zamka szyfrowego z międzynarodowym systemem TSA oraz  liczba kółek w walizce. Jeżeli preferujemy pchanie bagażu przed sobą, lepszym zakupem będzie walizka z czterema kółkami. Natomiast jeśli wolimy ciągnąć walizkę za sobą, odpowiedni będzie model z dwoma kółkami. 

Walizka duża - jaka pojemność jest najlepsza?

Jeśli organizujemy rodzinny wyjazd, warto zdecydować się na większą walizkę, która bez problemu pomieści rzeczy wszystkich domowników. Na rynku dostępne są walizki duże o pojemności od 80 do nawet 150 l.  Taka pakowna walizka XXL to must have każdej chętnie podróżującej rodziny, sprawdzi się podczas wielu podróży. Jeśli chętnie wyjeżdżamy na dłuższe wycieczki - z pewnością nie pożałujemy zakupu dużej, co najmniej 100 l walizki. 

DUŻA WALIZKA Z ABS-U ŻŁOBIONA WITTCHEN 

Bagaż XXL - polecane modele walizek dużych

Dużą popularnością wśród miłośniczek podróży cieszy się duża walizka z ABS-u w ukośną kratkę. Jej zaletą jest teleskopowa rączka, zamek szyfrowy i cztery obrotowe kółka. 

DUŻA WALIZKA Z ABS-U WITTCHEN

Inny, polecamy model to duża, czarna walizka z polipropylenu z geometrycznymi żłobieniami o pojemności 106 l. Jest wyposażona w cztery kółka, system TSA. Sprawdzi się zarówno podczas rodzinnego wyjazdu, jak i dłuższej delegacji.

Jako że walizka podróżna to zakup na co najmniej kilka lat, warto dobrze przemyśleć jej wybór, przeanalizować aktualną ofertę i nie podejmować decyzji pod wpływem impulsu. Duże walizki podróżne znajdziecie m.in. w sklepie WITTCHEN.