Warkocz: na co dzień, lecz nie tylko

Warkocz jest jedną z najbardziej wszechstronnych fryzur. Niesamowicie prosty do zrobienia wydaje się być idealnym wykończeniem codziennych stylizacji. Wystarczy drobna modyfikacja, jak przy warkoczu dobieranym na bok, by zyskać nowy ciekawy efekt. Oryginalnym pomysłem są też luźne koki z warkoczem. Ich wykonanie nie powinno Ci sprawić problemów.

Warkocz dobierany na bok

Rozczesz włosy, a następnie zrób z boku przedziałek. Wydziel cienkie pasmo na czubku głowy, które podzielisz na trzy mniejsze. Dobieraj cienkie pasma włosów dołączając je do tych, które trzymasz w dłoni i przekładając je od spodu. Prowadź warkocz tak, by cały czas znajdował się z boku głowy. Po zapleceniu go do końca, delikatnie rozluźnij splot, dzięki czemu twój warkocz dobierany na bok nabierze objętości.

Messy bun z warkoczem

Rozczesz włosy, a następnie używając grzebienia ze szpikulcem zrób dwa przedziałki zaczynające się na czubku głowy, a kończące za uchem. Włosy z tyłu upnij w luźny kok. Z pasm znajdujących się po bokach zrób dwa odwrócone warkocze. Rozluźnij splot, by zwiększyć objętość warkocza, a następnie obydwa owiń wokół koka. Podepnij je szpilkami, a końcówki przypnij wsuwkami. Jeśli masz grzywkę, wysusz ją na okrągłej szczotce. Messy bun z warkoczem jest gotowy!

Kok z warkoczem

Robienie koku z warkoczem zacznij od podzielenia włosów poziomym przedziałkiem biegnącym od ucha przez środek głowy, a na drugim uchu kończąc. Resztę włosów zwiąż gumką w kucyk. Włosy nad czołem zapleć w warkocz wodospad: zaplataj go dobierając włosy od góry, a dolne pasmo pozostawiając wypuszczone. Połącz je z kucykiem. Następnie owiń go wokół gumki tak, by powstał kok. Podepnij kok z warkoczem spinkami i utrwal lakierem do włosów.