W ramach Warszawskich Spotkań Teatralnych z całej Polski (i  Słowacji) zjadą teatry lalkowe z najlepszymi  przedstawieniami. Co zobaczymy?

"Piekło-Niebo" Wrocławski Teatr Lalek

To przepiękna opowieść o pogodzeniu się ze stratą. Mama 7-letniego Tadzia umiera i trafia do nieba. Szybko dochodzi do wniosku, że jej czas na ziemi jeszcze się nie wypełnił i postanawia wrócić do swojego synka. Historię wędrówki mamy z zaświatów na ziemię relacjonuje nam Tadek, który po jej śmierci schował się w szafie i nie zamierza z niej wychodzić. Czas trwania 90 min, dla dzieci od 7 lat

materiały prasowe

"Kolorowi ludzie"  Opolski Teatr Lalki i Aktora

Przedstawienie o sprawach najważniejszych – w piasku i magicznej szafie z szufladami aktorzy poszukują śladów stworzenia - dzięki specjalnej palecie kolorują ludzi i – razem z małymi widzami – uczą się nazywać świat. Spektakl z przepiękną scenografią Ewy Woźniak. Czas trwania 60 min,  dla dzieci od 3 lat.

materiały prasowe

 "Trzej Muszkieterowie"  Opolski Teatr Lalki i Aktora

Klasyka literatury w wersji  lalkowej. Będą intrygi, pojedynki, zawrotne tempo akcji. Przygody  trzech muszkieterów – Portosa, Atosa i Aramisa łączą pokolenia. To znakomita zabawa dla widzów dużych i małych.  Najlepiej ogląda się to przedstawienie całą rodziną. Czas trwania 75 min, dla dzieci od 8 lat.

materiały prasowe

"Szklana góra" Teatr Lalek Banialuka z Bielska-Białej

Znana baśń we współczesnym wydaniu. Na królewskim dworze rodzi się córka. Rozżalony Król jest rozczarowany, że to nie syn. Nazywa swoje dziecko Królewskim Synem i przygotowuje ją do walki i rywalizacji. Gdy przychodzi czas próby królewska córka zdaje egzamin z życia śpiewająco!
Czas trwania: 60 min, dla dzieci od 5 lat

materiały prasowe

"Straszna piątka" Białostocki Teatr Lalek

Opowieść o przełamywaniu stereotypów. Bohaterami są zwierzątka mniej przyjemne – poznajcie Ropucha, Szczura, Nietoperza i Pająka. Czy ktoś chciałby je przytulić albo pogłaskać? Nikt nie ma zamiaru? A to szkoda - bo pozory często mylą. Przekonajcie się sami. Czas trwania 75 min,  dla dzieci od 7 lat.

materialy prasowe

"Żabka" Teatr Animacji w Poznaniu

Co żaba może wiedzieć o szczęściu i cierpieniu? Okazuje się, że bardzo dużo. Żabka  codziennie przeżywa nowe przygody. Ze spotkanym na łące kosem rozmawia o przemijaniu i umiejętności cieszenia się każdą chwilą. Nocne lęki skłaniają ja do  rozważań nad tym czym jest strach – ten realny i wyimaginowany.  "Żabka" to wspaniała lekcja o emocjach.
Czas trwania 60 min, dla dzieci od 5 lat

materiały prasowe

"Opowieści z Niepamięci" Teatr Animacji w Poznaniu

To powrót do słowiańskich korzeni. W tym spektaklu możemy poznać postaci z pradawnej mitologii – potężnych Płanetników,  leśne znachorki Baby, Przebiegłe Jędze,  tajemniczego Bezkościa oraz leśnego ducha Kłobuka. Czas trwania 70 min, dla dzieci od 10 lat

materialy prasowe

"Cirkus Charms" Teatr Tatro z Nitry w Słowacji

Czarodziejska historia o sile marzeń i o tym, że każdy może być artystą.  Zabawna opowieść o człowieku, który bardzo chciał zostać cyrkowcem. Marzył by pracować razem z baletnicą na linie,  z  akrobatami, woltyżerem, a nawet z treserem dzikich zwierząt. I mimo, że żadna grupa cyrkowa nie chciała go przyjąć do zespołu, on nie tracił z oczu celu. Czas trwania 80 min, dla dzieci od 10 lat

materiały prasowe