Węgrów i okolice to nie do końca jeszcze odkryte miejsca na turystycznej mapie Polski. A warto je poznać, bo traficie tu na nieskażoną przyrodę, piękne krajobrazy i wiele atrakcji turystycznych! Jazda konna, spływy kajakowe malowniczą i pięknie wijącą się rzeką Liwiec, kąpieliska, stanowiska wędkarskie i pyszna kuchnia regionalna, to tylko niektóre z nich!
Znajdują się tutaj także unikatowe zabytki, związane z nimi intrygujące legendy i tajemnicze zakątki. Sam Węgrów, dzięki pięknym i cennym zabytkom, nazywany jest Perłą Baroku.
W okazałej barokowej Bazylice Mniejszej można podziwiać czarodziejskie, renesansowe lustro słynnego czarnoksiężnika Jana Twardowskiego, w którym podobno można zobaczyć swoją przyszłość, oraz bogate zdobienia i freski autorstwa Michała Anioła Palloniego! Warto odwiedzić ruiny gotyckiego zamku książęcego w Liwie, który został wzniesiony w XV wieku i gdzie latem odbywają się inscenizacje turniejów rycerskich, oraz XIX-wieczny zespół pałacowo-parkowy w Łochowie. Dzwony z Węgrowa biją w całej Polsce i w wielu krajach Europy, Azji, Afryki, Ameryki, a nawet na dalekiej Nowej Gwinei!

Ale to nie wszystko!
To tu, w Węgrowie powstają pyszne serki Almette.
Serki Almette wytwarzane są z polskiego mleka od krów hodowanych głównie przez okolicznych rolników.  Większość z nich jest związana z marką Almette już od lat. Dlatego Almette wspiera modernizację ich gospodarstw, budowę i rozbudowę obór, zakup urządzeń wpływających na jakość mleka. O doskonały smak serków Almette dbają pracownicy zakładu w Węgrowie – to pełni pasji i zaangażowania mieszkańcy miasteczka i okolic, którzy wkładają wiele serca w swoją codzienną pracę. Pracownicy i ich rodziny to ponad 1000 osób, które dzięki Almette mają stałe utrzymanie, a Almette dzięki ich zaangażowaniu, pasji i ciężkiej pracy ma pewność, że Węgrów to najlepsze miejsce do wytwarzania serka Almette.

I właśnie dzięki temu serki Almette, produkowane na pięknych zielonych i czystych terenach, mają tak pyszny smak!

O Węgrowie, jego zachwycających zakątkach i tajemnicach opowiadają jego wyjątkowe mieszkanki.
Są nimi Nela Zawadzka - finalistka The Voice Kids, oraz Mariola Zenik - mistrzyni Europy w siatkówce.

Pierwszą przewodniczką jest Nela Zawadzka.
Od zawsze kochała śpiewać, a popularność zawdzięcza udziałowi w programie „The Voice Kids Poland”. Mieszkańcy Węgrowa znają jej talent od lat i mogą go podziwiać podczas różnych koncertów w regionie.
Ale oprócz talentu muzycznego ma niezaprzeczalny dar do bycia przewodniczką.  

Posłuchajcie i zobaczcie, jak pięknie potrafi opowiadać o swoim ukochanym Węgrowie.

Drugą przewodniczka po Węgrowie jest Mariola Zenik, siatkarka słynnej mistrzowskiej drużyny „Złotek”.
Mariola jest rodowitą węgrowianką i po zakończeniu kariery sportowej powróciła w swoje rodzinne strony.

Zobacz również:

Tu mieszka i tu założyła rodzinę. „To najpiękniejsze miejsce na Ziemi do życia i wychowywania dzieci” - tak krótko podsumowała Mariola swoją decyzję. I ma rację. Zobaczcie film, w którym pokazała kilka wyjątkowych miejsc, np. stary zakład ludwisarski z 1920 roku, który wciąż działa i odlewa dzwony metodą niezmienioną od stuleci. Pokazała też spływ kajakowy po Liwcu, oraz odwiedziła XIX-wieczny zespół pałacowo-parkowy w Łochowie.

Zobaczcie sami:

Teraz już wiecie skąd pochodzi przepyszny serek Alemette i dlaczego jest tak wyjątkowy!