Spis treści:

  1. Czym są wełniane kule do suszarek?
  2. Jak ich używać?
  3. Korzyści płynące z użytkowania wełnianych kul

Czym są wełniane kule do suszarek?

Kule wełniane do suszenia to naturalny sposób na zmiękczenie ubrań oraz wyeliminowanie elektryzowania się materiałów. Dzięki nim ubrania szybciej wysychają w bębnie suszarki oraz nie niszczy się ich faktura. Kule są wykonane w 100% z wełnianej przędzy - jest ona naturalnym materiałem, który jest coraz częściej wykorzystywany w duchu zero waste. Działają one poprzez odbijanie się pomiędzy mokrymi warstwami odzieży. W ten sposób ubrania nie sklejają się ze sobą i nie mechacą. Pochłaniają one część wilgoci oraz sprawiają, że ubrania pozostają w doskonałej kondycji na dłuższy czas.

Naturalna wełna może być wzbogacona olejkami z pomarańczy, goździków czy mięty.

Jak ich używać?

Po otwarciu pudełka z kulami wełnianymi do suszarki można przełożyć je do pojemnika z dala od wilgoci, gdy nie będziemy ich używać. Przy pierwszym użyciu warto dodać olejek naturalny w wybranym zapachu - najlepiej z wyciągów pozyskiwanych wprost z roślin czy skórek owoców.

Do suszarki wkładamy 3-4 kul wełnianych, które doskonale sprawdzą się przy 5-6 kg prania mokrego. Dzięki ich użyciu czas suszenia znacznie się skróci i praca suszarki będzie wydajniejsza. Jeżeli w suszarce masz program, który automatycznie wyłącza się przy szybszym wysuszeniu ubrań, nie musisz martwić się o kontrolowanie prania po dodaniu kul.

Używaj tych z naturalnej, niebarwionej wełny - te syntetyczne, udające naturalne będą szkodliwe i narażą ubrania na zmechacenie, koloryzowanie lub też elektryzowanie.

Korzyści płynące z użytkowania wełnianych kul

Są to zarówno korzyści zdrowotne, jak i estetyczne:

Zobacz również:

  1. Są znacznie wydajniejsze i tańsze w użytkowaniu niż arkusze do suszenia prania
  2. Redukujemy koszty zużycia energii nawet o 30%, poprzez szybsze wysuszenie ubrań
  3. W przeciwieństwie do syntetycznych, plastikowych te z naturalnych włókien są przyjazne alergikom
  4. Kulki wełniane do suszenia mogą być wykorzystywane aż do około 700-800 prań w zależności od ich jakości
  5. Redukują elektryzowanie się ubrań naturalnie, bez dodatku chemicznych zmiękczaczy do prania
  6. Wystarczy kilka kropel naturalnego olejku o działaniu uspokajającym, rewitalizującym czy też energetycznym, aby pranie pachniało na długo
  7. Po zużyciu mogą być częścią domowego kompostu lub jako surowiec do wykonania zabawki dla kota