Wianek komunijny DIY?

Wianek komunijny to nieodłączny element komunijnego stroju. Najpiękniej prezentują się te wykonane z żywych kwiatów. Im delikatniejszy wianek - tym bardziej elegancko - prym wiodą więc konwalie, kalanchoe, hiacynty lub białe frezje. Za taką ozdobę zapłacimy średnio 60 - 130 zł, ale przy odrobinie dobrych chęci bez problemu zapleciesz go samodzielnie. Uroczą i stylową alternatywą dla droższych kwiatów może być drobna, biała gipsówka. Jeszcze kilka lat temu kojarzona jako mało elegancki dodatek do bukietów - dziś może z powodzeniem zagrać pierwsze skrzypce w kwiatowej kompozycji. Coraz częściej spotykana jako główny element ślubnych wiązanek, będzie równie piękną i subtelną podstawą komunijnego wianka w wersji zrób to sam.

bukiety-z-gipsówki
Moda na bukiety ślubne z gipsówki wpisuje się w trend związany z organizowaniem wesel w stylu boho, w sielskiej atmosferze i z rustykalną dekoracją stołu oraz sali weselnej.

Wianek komunijny krok po kroku

Co będzie potrzebne?

- drucik florystyczny
- gipsówka
- taśma florystyczna w zielonym kolorze.

Z drutu florystycznego przygotowujemy podstawę wianka. Z dwóch kawałków drutu formujemy okrąg, a następnie splatamy ze sobą końcówki. Gipsówkę rozdzielamy na mniejsze kępki, których łodygi owijamy taśmą florystyczną. Następnie po kolei przyklejamy kępki gipsówki do drucianej podstawy, mocując je taśmą. Zwróć uwagę na to, by białe kwiaty mocować w ten sposób, aby przykrywały taśmę. Gotowy wianek komunijny najlepiej przechowywać w lodówce - wówczas mamy pewność, że zachowa swą świeżość na dłużej (nawet do tygodnia!).

Obejrzyj jak zrobić wianek komunijny samodzielnie:

--

Zobacz też: Najpiękniejsze pomysły na wianki z żywych kwiatów >>>