Wianek na ślub - nieodłączny elementy stylu boho

Śluby w stylu boho? To jeden z najmodniejszych obecnie motywów! Zwiewne suknie ślubne, włosy czesane wiatrem i delikatny makijaż. Niemal oczywistym elementem tej stylizacji jest wianek na ślub. Z jakich kwiatów go wykonać i o czym pamiętać, zanim zdecydujesz się włożyć wianek ślubny?

Odpowiednia fryzura ślubna... Czyli jaka?

Wianek na ślub powinien pasować do pozostałych elementów stylizacji. Mowa tu nie tylko o sukni ślubnej, ale również makijażu czy fryzurze. Wianek ślubny ładnie wygląda na rozpuszczonych, delikatnie pofalowanych włosach. Idealnie sprawdza się przy splotach i warkoczach. Powinnaś natomiast przemyśleć kwestię włożenia go, gdy chcesz się uczesać w koka. Jeśli zdecydujesz się na taki duet, upięcie powinno być bardzo luźne i naturalne. Tylko takie pasuje do dziewczęcego i naturalnego wianka z kwiatów.

Wianek
Shutterstock

Z jakich kwiatów zrobić wianek ślubny?

Rodzaj kwiatów użytych w wianku na ślub powinien być dobrany do urody panny młodej i jej stylizacji. Subtelne blondynki o jasnej karnacji mogą zdecydować się na delikatne polne kwiaty. Taki wianek nie podkreśli jednak urody kobiet reprezentujących kontrastowe typy kolorystyczne. Szatynki i brunetki powinny sięgnąć po duże kwiaty o zdecydowanych barwach. 

Wianki ślubne można wykonać z wielu roślin: od polnych maków, przez owoc dzikiej róży, a na chryzantemach kończąc. Zanim wybierzesz jedną z nich, weź pod uwagę ich trwałość i to, czy pasują do sukni oraz innych dodatków. Warto też od razu zastanowić się nad wyborem bukietu ślubnego. 

Wianek ślubny
Shutterstock

Wianki na ślub można pleść:

  • z eustomy - łączy w sobie piękno i elegancję róż z delikatnością polnych kwiatów. Jest często wykorzystywana ze względu na to, że długo zachowuje świeżość bez wody. Warto łączyć ją z gipsówką i innymi kwiatami;
  • z gipsówki - skromna i delikatna. Powstają z niej piękne wianki ślubne. Stosuje się ją jako dodatek lub jedyny element wianków;
  • ze stokrotek - jedne z najbardziej subtelnych kwiatów. Panna młoda wkładając taki wianek będzie wyglądała niesamowicie świeżo i dziewczęco.
Wianek na ślub
Shutterstock

Jak zrobić wianek na ślub?

Wianek z kwiatów umiała kiedyś zapleść każda mała dziewczynka. Świadczy to tylko o jednym: zrobienie go jest banalnie proste. Wianek kupiony w kwiaciarni to koszt rzędu kilkuset złotych, dlatego warto spróbować wykonać go samemu. Najprostszy sposób opiera się na zaplataniu kwiatów wokół siebie. Jedyne, czego potrzebujesz to rośliny, nożyczki do obcięcia łodyg oraz nitka, którą zwiążesz końce.

Zawodowe florystki w odpowiedzi na pytanie "jak zrobić wianek" poproszą Was o przygotowanie kilku rzeczy:

  • taśmy florystycznej,
  • kwiatów,
  • nożyczek,
  • cienkiej żyłki lub nici florystycznej.

Przytnij łodygi kwiatów i obklej je taśmą florystyczną. Zmierz obwód głowy, a następnie dodaj do niego kilka centymetrów. Odmierz wybraną długość nici florystycznej. Połącz jej końce. Następnie używając taśmy florystycznej przyklejaj kwiatki do nitki. Zobacz, jak wygląda to w praktyce:

Zobacz więcej pomysłów na ślubne wianki >>>