Sprawdzone pomysły na wieczór panieński

Kto powiedział, że wieczór panieński musi być typowy? Impreza w domu, potem taksówka lub limuzyna wioząca dziewczyny do klubu i zabawa do białego rana... Może być fajnie, ale można też tę noc spędzić zupełnie inaczej. Zacznijmy od przygotowań. Z naszej listy "must have" wykreślamy opaski ze świecącymi różkami, miniaturki welonów i inne równie oczywiste gadżety na wieczór panieński. Zastąpimy je wiankami, w których każda z uczestniczek będzie wyglądać po prostu pięknie.

Kupno wianka w kwiaciarni to wydatek rzędu 300 złotych. Lepiej zrobić go samodzielnie. Tym bardziej, że jest to banalnie proste. Będziecie potrzebowały jedynie kwiatów, drucika i sznurka. Na początek przygotujcie okrąg z drutu i doczepiajcie do niego kwiatki z uprzednio przyciętymi łodygami. Obwiążcie je sznurkiem lub nitką. Wianki przygotowane kilka godzin przed rozpoczęciem wieczoru panieńskiego włóżcie do wody.

Wieczór panieński
Jak zrobić wianek? (Shutterstock)

Spa, wyjazd czy wspólna zabawa?

Wyjście do klubu nie dla wszystkich panien młodych jest wymarzoną atrakcją. Może też być jedynie ukoronowaniem fantastycznego wieczoru. Jak go spędzić? Zabiegi w spa pomogą zapomnieć o stresującym, przepełnionym obowiązkami tygodniu. Gdy macie więcej czasu (i funduszy) możecie pozwolić sobie na dwudniowy wyjazd z przyjaciółkami i w ten sposób oderwać się od codzienności.

Ciekawy wieczór panieński możesz też zorganizować w swoim mieście. Wymyślcie coś nietypowego: wyostrzcie zmysły podczas kolacji w ciemności, sprawdźcie spostrzegawczość i spróbujcie wydostać się z pokoju zagadek albo po prostu ścigajcie się na gokartach. Wybór formy zależy od waszych preferencji, ale niech to będzie coś, co na zawsze zapadnie w pamięć wam i pannie młodej. W końcu wieczór panieński najczęściej zdarza się raz w życiu...

Wieczór panieński pomysły
Relaks przed pójściem do klubu: wieczór panieński w SPA (Shutterstock)

Zabawy na wieczór panieński

Quizy, pytania do przyszłej panny młodej... A może spróbować czegoś zupełnie innego? Zaproście do zabawy pana młodego i nakręćcie filmik. Niech odpowie na pytania dotyczące przyszłej małżonki: jak się poznali, co wtedy czuł, co ona lubi jeść, za co najbardziej ją kocha. Ale... czemu nie miałby mieć konkurencji? Zaaranżujcie taką samą sytuację z jednym lub dwoma innymi kandydatami na męża, którzy również odpowiedzą na te same pytania wyrażając nadzieję, że to oni znajdą się wraz z panną młodą na ślubnym kobiercu. Całość powinna wyjść bardzo zabawnie!

Prezent na wieczór panieński
Sesja w stylu retro zamiast prezentu na wieczór panieński (Shutterstock)

Prezent na wieczór panieński

Typowym prezentem na wieczór panieński jest bielizna, na którą wydacie pewnie dużo pieniędzy, a istnieje jeszcze większe prawdopodobieństwo,  że panna młoda nigdy jej nie włoży. Może zamiast tego lepiej spełnić jakieś jej marzenie? Wiele kobiet uwielbia się malować i chciałoby robić to profesjonalnie. Wieczór panieński może być więc pretekstem do zorganizowania spotkania z wizażystką, która na przykładzie panny młodej zaprezentuje najważniejsze triki stosowane w makijażu. Ta tematyka Was nie interesuje? Wybierzcie się więc na naukę tańca, lot szybowcem lub zorganizujcie sesję fotograficzną w stylu retro. Na pewno jest coś, o czym przyszła panna młoda myśli od dawna, ale nie miała czasu lub funduszy by to zrealizować. Trudno o lepszy prezent na wieczór panieński!

 

Zobacz również: