Wieczorna pielęgnacja jest niezwykle ważna. To od niej zależy z jaką skórą się obudzimy. Jeżeli chcesz każdego dnia budzić się z promienną cerą, poznaj najważniejsze zasady wieczornej pielęgnacji!  

Wieczorna pielęgnacja – najważniejsze zasady

Zasady nocnej pielęgnacji skóry są dosyć proste!

Oczyszczanie skóry

Demakijaż często niesłusznie kojarzy się tylko z usuwaniem makijażu. W sumie samo słowo na to wskazuje, ale w domyśle prawdziwe znaczenie jest szersze. Pod pojęciem demakijażu rozumiemy przede wszystkim dokładne umycie skóry i to nie tylko w okolicy samej twarzy, ale również szyi i dekoltu. Jest to oczywiście zmycie makijażu, ale także kurzu, potu i zanieczyszczeń, które zebrały się na naszej skórze przez cały dzień. To właśnie ten etap pielęgnacji odpowiada za wygląd i kondycję naszej skóry. Nie powinniśmy z niego rezygnować nawet, jeżeli danego dnia nie miałyśmy na twarzy makijażu. Pamiętajmy, że tylko oczyszczona skóra twarzy przyjmie odpowiednie składniki m.in krem do twarzy na noc.

Dobierz odpowiednie kosmetyki

Po demakijażu musimy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Kremy na noc, to ważna część pielęgnacji naszej skóry. Czym właściwie różnią się kremy do pielęgnacji na dzień i na noc? Czy cera wieczorem rzeczywiście potrzebuje innego traktowania, niż rano? Zazwyczaj krem na noc jest bogatszy w konsystencji niż jego dzienny odpowiednik, zawiera również większe stężenie składników emoliencyjnych i nawilżających skórę. Co więcej, podczas gdy kremy do twarzy na dzień zazwyczaj chronią przed czynnikami zewnętrznymi – promieniowaniem UV czy smogiem, kremy na noc są bardziej ukierunkowane na proces odbudowy skóry. To właśnie podczas snu odbywa się walka z wolnymi rodnikami i zachodzi proces regeneracji skóry.

Kremy na noc – jaki wybrać?

Krem na noc, powinien być silniejszy od kremu na dzień. Mocniej nawilżający oraz powinien mieć cięższą konsystencję. Skóra w godzinach snu potrzebuje preparatów bogatych w substancje regenerujące, dotleniające i nawilżające. Jakie składniki powinny znaleźć się w kremie na noc?

Zobacz również:

retinol: regeneruje naskórek, spłyca zmarszczki

kwasy owocowe: likwidują przebarwienia, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, odblokowują pory

koenzym Q10: zwalcza wolne rodniki i ujędrnia skórę

witaminy: E, która zwalcza wolne rodniki i C, która przyspiesza syntezę komórkową.

Jak nakładać krem na noc?

Krem na noc najlepiej nakładać na twarz od razu po jej oczyszczeniu, a nie bezpośrednio przed pójściem spać – po to, by mieć pewność, że składniki zdążą dobrze się wchłonąć. Skóra najlepiej regeneruje się pomiędzy 22 a 2 w nocy, więc warto zdążyć nałożyć krem na noc przed wybiciem tej pierwszej godziny. Krem na noc wmasowuj okrężnymi ruchami w kierunku od dołu ku górze twarzy.

Wieczorna pielęgnacja – regenerujący sen

Niestety, żaden kosmetyk nie zagwarantuje obudzenia się z pełną blasku, gładką, nieopuchniętą, ujędrnioną i nawilżoną skórą, jeśli sen będzie trwał 3 lub 4 godziny. Minimum 7-8 godzin snu, tyle nasz organizm potrzebuje, żeby skóra po przebudzeniu wyglądała na promienną i wypoczętą.

Warto też pamiętać o piciu odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia, spożywaniu jak najmniejszej ilości nieprzetworzonych produktów. Regenerację cery szczególnie wspomagają białka i dobre tłuszcze, które znajdziemy m. in. w orzechach, rybach morskich, zielonych roślinach liściastych. Te często powtarzane i trudne do przestrzegania rady, są jednak skuteczne.

Sprawdź też: