Na skraju lasu mieszka Muchomorek, który uwielbia gości! Odwiedzają go pajączki, kolorowe żuki, przybiega mysz, na pogawędkę zatrzymuje się żaba. Nawet leśny skrzat lubi schronić się pod czerwonym kapeluszem.

W lesie dużo się dzieje… To dom dla roślin, owadów, grzybów, zwierząt, które żyją obok siebie, tworząc nierozerwalną sieć zależności. Jest pełen tajemniczych dźwięków i zakamarków, w których mali odkrywcy zawsze znajdą coś ciekawego. Las daje nam czyste powietrze, uczy cierpliwości i koncentracji, a nawet leczy. Dlatego to właśnie tam zabieramy Was w nową podróż! Chodźcie z nami i weźcie ze sobą dzieci. Pokażmy im las i nauczmy, jak o niego dbać!

To energia płynąca z przyrody i kolory natury zainspirowały naszą leśną kolekcję wiosna- lato 2019 od Chmurrra Burrra.  Zachwyciła nas czerwień owoców głogu i poziomek, żywa zieleń liści i ta ciemniejsza - drzew iglastych. Błękit nieba i biel chmur leniwie po nim płynących, kiedy odpoczywamy na leśnej polanie. Żółć mleczy i delikatna barwa sierpniowych traw spalonych słońcem. W kolekcji znajdziemy sukienki, T-shirty, spodenki z przepięknymi ilustracjami naszych polskich roślin i zwierząt. Każdego z bohaterów książeczki: „Kto odwiedził Muchomorka” Marysi Dek możemy spotkać w czasie spaceru.

„Flora i fauna odgrywają niezwykle ważną rolę w mojej twórczości.- mówi Marysia Dek -  Świat przyrody jest przestrzenią, w której czuję się najlepiej. Zielenie, roślinność i wszystkie stworzenia bardziej lub mniej rzeczywiste spływają z mojego pędzla i umysłu w sposób naturalny. Przyznaję, że większość wolnego czasu spędzam właśnie na łonie natury. Mieszkam od prawie dwóch lat w Puszczy Białowieskiej i las stał się moim drugim domem.  

W związku z tym, że moją pasją, powołaniem jest ilustracja, mam niezwykle silną potrzebę dzielenia się z dziećmi tym, co dobre, piękne i mądre - czyli w moim mniemaniu - właśniemiłością do natury. Mam ogromną nadzieję, że czytając moje książki, oglądając moje ilustracje, dzieci po odłożeniu książki marzą o spacerze, o przygodnie w lesie, o spotkaniu z mieszkańcami łąk, pól, lasów. 

"Kto odwiedził Muchomorka" jest prościutką opowieścią o przyjaźni, o relacjach, o radosnym oczekiwaniu, a przy okazji przemyca troszkę wiedzy o świecie przyrody - dzieci mogą się dowiedzieć nieco o łańcuchu pokarmowym, o zachowaniach niektórych roślin, zwierząt, owadów. Ta wiedza to haczyk, który ma sprowokować młodych odkrywców do wyjścia na podwórko i wyruszenia na przygodę w świat przyrody. 

Obcowanie z naturą staje się w dzisiejszych czasach rarytasem, a powinno być absolutną podstawą istnienia każdego z nas. Las, szum i zapach drzew, zachowania zwierząt, śpiew ptaków - to zjawiska, które porządkują ludzkie głowy i uczą prawdziwych wartości. 

Wszystkie ubranka są szyte certyfikowanej bawełny. W tym sezonie marka wprowadziła też linię ubranek z bawełny organicznej posiadającej certyfikat GOTS. Mięciutka, przyjazna dzieciom
i środowisku dzianina sprawdzi się idealnie na lato. Ilustracje przeniesiono na materiał metodą sitodruku, przy użyciu delikatnych farb wodnych. W stworzeniu kolekcji pomagali Chmurrra Burrra polscy fachowcy.

Zapraszamy! Chodźcie z nami do lasu i pokochajcie jego mieszkańców!
www.chmurrraburrra.com

--------------------------------------------------------------------

Markę Chmurrra Burrra stworzyły dwie mamy – Katarzyna Rudzka i Natalia Sikora, które wywodzą się ze świata wydawniczego. Chciały połączyć swój zachwyt nad sposobem postrzegania świata przez dzieci z miłością do polskiej ilustracji i książek. Poprosiły więc najlepszych polskich ilustratorów o współpracę przy tworzeniu kolekcji ubranek oraz książeczek dla dzieci.

Zdjęcia do kolekcji:
fotograf: Wojtek Rudzki
stylizacja: Arleta Żak
modele: Dominika, Hania, Matylda, Zosia, Łucja, Helena, Antek, Kuba, Olek