Modne fryzury na wiosnę 2016 będą przede wszystkim zaskakiwały. W tym sezonie królują krótkie fryzury, "choppy hair", czyli mocno cieniowane,które sprawiają wrażenie "czesanych wiatrem". Ich nieodłącznym elementem będą szalone kolory inspirowane latami 90. Co jeszcze będziemy nosić na głowie w tym sezonie?

1. Modne fryzury? Niech żyje grzywka!

Niezależnie od długości włosów i typu uczesania – musisz ją mieć. Grzywka to najmodniejszy trend: od prostej po strzępioną, rozwianą czy gładko opadającą na bok. Warto wiedzieć, że „miękkie” grzywki, czyli te z przedziałkiem na środku, rozchodzące się na boki i wycieniowane, wygładzą zbyt ostre rysy twarzy. Długie zaś (zakończone nad brwiami), proste i graficznie cięte wyostrzą twarz i stworzą dla niej piękną ramę.

L'Oreal
Franck Provost

2. Choppy hair, czyli mocno cieniowane włosy

Ostre, zdecydowane linie cięcia, stopniowanie, warstwy – to obowiązujący styl dla krótkich i półdługich fryzur. Jednym ze sposobów, aby je uzyskać, jest skracanie włosów maszynką (wykorzystywanej do tej pory głównie we fryzurach męskich). Modne fryzury opierają się na prostych liniach, które nadają uczesaniu kształtu kwadratu lub prostokąta (stąd mocny powrót bobów i lobów). Cieniowanie podkreślaj stylizacją: włosy mają sprawiać wrażenie czesanych wiatrem, bycia w ruchu i kontrolowanym nieładzie. Pomogą ci w tym żele i lakiery. Sprawdzonym trikiem jest rozwiewanie włosów suszarką i jednoczesne spryskiwanie ich lakierem.

Matrix
Gallas/ Academy Collect

3. Patent na modne fryzury: pierścionki w warkoczach

Biżuteryjny trend w zdobieniu włosów. Pierścionki w odcieniach złota lub srebra świetnie się prezentują wplecione w warkocze, kłosy i dobierane. W wypadku tej ozdoby stawiaj na ilość, bo jeden pierścionek będzie niewidoczny w gęstych splotach.

Hair Charms/ zestaw pierścionków do warkoczy/ 41,5 zł TOP SHOP

4. Messy Bun –  luźne koki górą!

Luźne upięcia są nie tylko wygodne, ale też proste w wykonaniu. Te proste uczesanie jest bardzo kobiece i będzie idealne do casualowych, jak i eleganckich stylizacji. Wystarczy, że za pomocą gumki spleciesz z włosów koczek, wyciągniesz kilka pasm wokół twarzy i podepniesz fryzurę wsuwkami, dodając objętości całości. Włosy możesz dodatkowo utrwalić lakierem.

lefashion.com

5. Fryzura typu Wet Look

To gładkie zaczesane włosy do tyłu, które wyglądają tak jakby zostały przed chwilą zmoczone wodą. Efekt mokrych pasm uzyskasz nakładając odpowiedni kosmetyk do stylizacji. Najlepiej sprawdzą się pasty na bazie wosku, które w przeciwieństwie do żelu czy brylantyny nie będą sklejały i odkształcały włosów. Fryzura wygląda bardzo kobieco i seksownie, ale nadaje się raczej na eleganckie wyjście lub wakacje.

glasshousejournal.co.uk
hairstylefind.com

5. Powrót do lat 90.

Pamiętacie fryzury wokalistki z Roxette, aktorki Meg Ryan z filmu "Masz wiadomość"? Wraca moda na lekkie, wystrzępione cięcia w nowoczesnym wydaniu. Stosuje się wielopoziomowe cięcie na całej długości włosów.  W stylizacji nie zabraknie zabawy objętością oraz szalonych kolorów. Dawne pasemka, które kiedyś były bardzo widocznie wydzielały pasma włosów, występują dziś w bardziej naturalnym wydaniu.

Maniewski
Maniewski

Już wiecie, na które modne fryzury postawicie tej wiosny?