Co potrafi witamina C?

Witamina C nie bez powodu jest nazywana witaminą młodości. Jej główną zaletą są właściwości rozświetlające oraz rozjaśniające. 

Wśród jej dobroczynnych właściwości można wymienić przynajmniej 5 punktów:

  • Cera staje się świeża i pełna młodzieńczego blasku, to dzięki dobroczynnemu działaniu wit C , które rozświetla twarz.
  • Hamuje produkcję melaniny, przez to rozjaśnia skórę, poprawia jej koloryt i pomaga w walce z przebarwieniami.
  • Jako jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy skutecznie hamuje działanie wolnych rodników (czyli głównych winowajców odpowiedzialnych za starzenie się skóry).
  • Pobudza syntezę kolagenu, odpowiedzialnego za naturalne napięcie i elastyczność skóry oraz kwasu hialuronowego, przez co widocznie redukuje zmarszczki.

Problem z przyswajaniem

Witamina C, pomimo swoich niewątpliwych zalet ma jednak jeden istotny mankament – jest stosunkowo słabo przyswajalna. Za dostarczenie jej bezpośrednio do komórek skóry odpowiadają transportery, których aktywność maleje z wiekiem oraz pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska, zła dieta czy używki. Dlatego przy wyborze kosmetyku do codziennej pielęgnacji warto zwrócić uwagę nie tylko na to, żeby wybrać preparat zawierający witaminę C – ale również taki, który skutecznie stymuluje działanie transporterów. Zrozumienie tego mechanizmu pomogło w stworzeniu innowacyjnej serii kosmetyków PERFECTA FENOMEN CTH, opartych na unikalnym połączeniu trzech skoncentrowanych form witaminy C i transporterów  SVCT-1, które pobudzają jej transport bezpośrednio do komórek skóry.

Skuteczność w dostarczeniu witaminy C do komórek to najważniejszy czynnik decydujący o jej maksymalnym przyswajaniu i skutecznym działaniu w skórze - mówi Alicja Falander, Kierownik Laboratorium Badawczo-Rozwojowego Dax Cosmetics. - W linii PERFECTA FENOMEN CTHzastosowaliśmy technologię hiper-migracji, która polega na wykorzystaniu form witaminy C charakteryzujących się wysoką stabilnością, bezpieczeństwem i udowodnioną skutecznością w działaniu, posiadających zdolność wnikania w głębsze warstwy skóry oraz wykorzystaniu transporterów SVCT-1, które pobudzają transport witaminy C bezpośrednio do komórek skóry. Jest to jedno z najnowszych odkryć kosmetologii.

Potrójne działanie witaminy C 

 Cała seria PERFECTA FENOMEN CTH opiera się na kompleksie CTH, będącym połączeniem trzech skoncentrowanych form witaminy C: lipofilowej, liposomowej i hydrofilowej C5300. Taki układ zapewnia jej stabilność i zdolność wnikania nawet w najgłębsze warstwy skóry. Ciekawostką jest, że postać hydrofilowa witamina C5300 -pochodzi ze śliwki Kakadu Plum. Ten pochodzący z Australii owoc jest obecnie najbogatszym naturalnym źródłem witaminy C na świecie - ponad sto razy bogatszym w witaminę C niż pomarańcza!

fenomen
W skład linii PERFECTA FENOMEN CTH wchodzi 8 produktów do pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu o wyjątkowych, nowoczesnych odczuciach sensorycznych – efekt lekkiego i odświeżającego „cream to water” czy aksamitnego i bogatego „cream to oil”. Każdy z produktów jest dodatkowo wzbogacony znanymi składnikami aktywnymi o doskonałym pielęgnacyjnym działaniu, jak kwas hialuronowy, retinol,fitohormony czy ceramidy biomimetyczne.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie w którym możesz wygrać kosmetki PERFECTA FENOMEN CTH
Więcej o konkursie tutaj.