Włosy blond często żółkną

Kilka tygodni po farbowaniu blond włosy zaczynają żółknąć tracąc swój zimny odcień. By temu zapobiec stosuj odżywkę zawierającą fioletowe lub niebieskie pigmenty. Zrównoważą ciepły odcień i pozwolą na dłużej zachować chłodny blask rozjaśnionych włosów.

Złote pigmenty

Już Max Factor wiedział, że złoto lśniące we włosach blond wygląda fenomenalnie. Ten trik stosował m.in. podczas charakteryzacji Marleny Dietrich. Na szczęście dziś nie musimy sięgać po prawdziwy kruszec. wystarczą kosmetyki z błyszczącymi pigmentami, które odświeżają kolor i pozwalają odłożyć w czasie kolejne farbowanie.

Kosmetyki pielęgnujące blond

Włosy rozjaśnione do blondu są osłabione, cienkie i pozbawione blasku. Dlatego tuż po rozjaśnianiu sięgnij po odpowiednie kosmetyki. Twoim sprzymierzeńcem w pielęgnacji włosów będzie szampon i odżywka do włosów farbowanych.

Myj blond włosy odżywką

Piana wytwarzana podczas mycia szamponem pozbawia włosy i skórę głowy ochronnej warstwy lipidowej. Przy blond włosach lepiej jest zastosować metodę OMO: odżywka - mycie- odżywka.  Zaczynamy od nałożenia odzywki. Następnie jedynie na skórze głowy (tylko!) zapieniamy szampon. Spłukujemy i znowu nakładamy odżywkę lub maskę.

Zobacz, jak w praktyce stosować OMO >>>

Farbuj tylko odrosty

Farbowanie włosów na blond bardzo je osłabia. Dlatego nałóż farbę jedynie na odrosty, a dopiero na sam koniec zapień ją na całych włosach. Pozostaw na kilka minut i spłucz. W ten sposób ochronisz osłabione końcówki włosów przed długotrwałym działaniem farby.

Uważaj na zioła i niektóre składniki kosmetyków

Przesuszanie i puszenie blond włosów spotęgują niektóre substancje zawarte w produktach do pielęgnacji. Rozjaśnione kosmyki nie lubią alkoholu izopropylowego, protein oraz składników o niskim ph (np. cytryna, ocet, aloes). Ostrożnie i niezbyt często stosuj też zioła. Jedynym wyjątkiem od tej zasady stanowi siemię lniane, lipa oraz prawoślaz.

Olejowanie blond włosów

Blond włosy są porowate i na pewno polubią olejowanie. Olejki możesz nakładać razem z maską na mokre włosy lub na kilkadziesiąt minut przed umyciem. Sięgnij po olejek makademia, kokosowy lub arganowym.

Sprawdź też: