Paleta kolorów: biel i granat

To klasyczne połączenie kolorów nadaje wnętrzom ponadczasowy marynarski szyk. Obowiązkowe biało-granatowe pasy odmieniamy przez wszystkie przypadki: mogą zdobić obicia mebli, dekoracyjne poduszki, dywany albo zasłony. Dla uzyskania bardziej nowoczesnego charakteru przełamujemy je printami z motywem kotwicy, muszli – i innych morskich motywów. Klasyczną marynarską paletę dopełnią akcenty w czerwieni.

Nadmorski domek

Klimat letniego domku nad morzem zachwyci wszystkich, którzy najchętniej nie żegnaliby się z latem. Panuje tu wakacyjne rozprężenie oraz swoboda w doborze mebli i dodatków. Drewniana podłoga nosi szlachetne znamiona czasu – tak jak zahartowane słońcem i słoną morską wodą pokładowe deski. W kontraście pozostają białe ściany i okazałe okna. W takiej scenerii można sobie pozwolić na odrobinę eklektyzmu - klasyczne meble w stylu Hampton zestawiamy z giętymi krzesłami i fotelami z rattanu, plecionymi pufami oraz skrzyniami ze starego drewna.

Marynarskie dodatki

Klimat letniej chatki podkreślą detale: dywany i chodniki z juty, pasiaste poduszki, wzorzyste biało-granatowe tkaniny, wiszące mobile z muszli i dekoracje z motywem kotwicy. Nie może też zabraknąć wyplatanych z wikliny oraz juty koszy o najróżniejszych rozmiarach. W przechowywaniu rozmaitych skarbów dobrze sprawdzą się też stylowe kufry i walizy. Ściany z białych desek najlepiej ozdobić autentycznym marynarskim akcentem – w tej roli dobrze sprawdzi się pasiaste koło ratunkowe, zabytkowa mapa albo okrągłe lustro, które wygląda jak okno kajuty.

W stylu New England

Inspirowany szykiem nadmorskich miejscowości w stanie Massachusets, New England to nieco bardziej wysmakowane wydanie stylu marynarskiego. W eleganckich wnętrzach nie znajdziemy kotwic, biało-granatowych pasów, ani innych typowych motywów marynistycznych. Biel i granat występują tu w subtelniejszym i mniej oczywistym wydaniu, przeplatane z paletą piaskowych beżów i szarości. Podstawą są jasne wnętrza wypełnione eleganckimi meblami i dodatkami w stylu angielskim, a starannie dobrane detale tylko delikatnie sugerują klimat nadmorskiego kurortu.