Woda różana: właściwości

Ma ona dobry wpływ na poprawę napięcia skóry i jej oczyszczanie. Poprawia koloryt skóry, wygładza, nawilża, zmiękcza. Ponadto ma działanie antyseptyczne i przeciwzapalne. Woda różana działa kojąco na podrażnioną skórę, zmniejsza zaczerwienienia, rozjaśnia cerę, niweluje przebarwienia, zmniejsza  zmiany trądzikowe. Co więcej, reguluje kwaśne ph skóry. Nie zapomnijmy o tym, że woda różana poprawia nastrój i dodaje energii.  Kosmetyki na bazie róży można znaleźć w każdym sklepie. Mają one działanie przeciwstarzeniowe i przeciwzmarszczkowe. Woda różana jest polecana zwłaszcza do skóry wrażliwej.

Woda różana: pozytywnie działa na skórę

Jest składnikiem różnych kremów i masek do twarzy. Działa oczyszczająco na skórę normalną. Przy tłustej skórze zastosowanie wody różanej pomaga kontrolować wydzielanie łoju. Wrażliwa skóra pod wpływem wody różanej staje się gładka. Pomaga leczyć rany i oparzenia słoneczne na wszystkich typach skóry.

Woda różana na wypadanie włosów

Woda różana jest dobrze znana wśród fryzjerów ze względu na swoje korzystne właściwości. Wchodzi ona w skład różnego rodzaju środków do pielęgnacji włosów. Zacznij regularnie stosować wodę na bazie róż na skórę głowy i włosy, a szybko zobaczysz pozytywny efekt. Różana woda zmniejsza stan zapalny skóry głowy, przyspiesza krążenie krwi i przyczynia się do szybszego wzrostu włosów.

Woda różana na depresję i zmęczenie

Często po ciężkim dniu odczuwamy stres i zmęczenie. Dodanie wody różanej do kąpieli pomoże poprawić nastrój i poczuć się jak na zabiegu w najlepszych salonach SPA.

Woda różana na ból głowy

Ból głowy jest często spotykaną dolegliwością w dzisiejszych czasach. Leki szybko zmniejszają ból, ale nie są obojętne dla organizmu. Przyłóż do głowy zimny kompres na bazie wody różanej i zostaw go na 45 minut. Ból powinien ustąpić.

Woda różana leczy zęby

Dentyści stosują ją w leczeniu chorób przyzębia. Podczas stanu zapalnego dziąseł można stosować okłady z wacików nasączonych wodą różaną. Na złagodzenie stanu zapalnego dziąseł można również płukać jamę ustną ciepłą wodą różaną. Regularne jej stosowanie pomaga łagodzić zapalenie dziąseł, wzmocnić zęby i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust.

Jak przygotować wodę różaną?

Zbierz około 250 gramów czystych płatków róż, tylko takich, na których nie były stosowane żadne pestycydy. Najlepiej zebrać je z samego rana. Następnie weź duży durszlak i opłucz płatki mocnym strumieniem zimnej wody.
Połóż płatki róż na cienkiej, bawełnianej ścierce a następnie zwiąż ją w „sakiewkę”. Otrzymaną sakiewkę umieść w szklanej misce. Wlej do miski trochę wrzątku, tak, żeby woda ledwie przykryła płatki. Nakryj naczynie folią spożywczą i zabezpiecz gumką recepturką. Pozostaw miksturę na noc, wywar musi dobrze nasiąknąć. Rano możesz przeleć klarowną wodę do słoika. Resztki wywaru przeciśnij przez szmatkę i dolej do słoika.
Woda różana jest gotowa!
Przechowuj ją w lodówce w zakrytym słoiku. Pamiętaj, że taka woda może być przechowywana dwa tygodni. Można natomiast ją zamrozić w małych pojemniczkach i wtedy posłuży nam znaczniej dłużej, bo nawet do 6 miesięcy.

Zobacz również: