Wróżyć można zarówno z kart klasycznych, jak i z kart tarota. Do wyboru są jeszcze karty anielskie i karty cygańskie, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Można zadać kartom pytanie i wylosować radę od nich - to tak zwana wróżba z jednej karty, dająca odpowiedź na zadane pytanie. Wróżyć można jednak także z trzech czy pięciu kart, a nawet z całej talii. 

Spis treści:

  1. Wróżba z kart: jakie są rodzaje kart do wróżb?
  2. Wróżba z kart: na czym polega?
  3. Wróżba z kart: czego można się dowiedzieć?

Wróżba z kart: jakie są rodzaje kart do wróżb?

Wróżba z kart może odsłonić tajemnice przyszłości - karty radzą, odpowiadają na pytania i ostrzegają. Wróżyć można w profesjonalnym salonie wróżbiarskim, u wróżki czy wróżbity, albo samodzielnie, w swoim domu. Można zdecydować się na wróżenie online (istnieją specjalne strony, na których można nawet wylosować kartę czy karty dla siebie, po czym wyświetli się ich opis), albo skorzystać z prawdziwych kart i samemu je zinterpretować. 

Talia kart do wróżb może być specjalna lub klasyczna. Najwięcej osób ma w domu właśnie klasyczne karty, które służą do grania w rozmaite gry. Wróżba z kart klasycznych może odnosić się na przykład do konkretnego dnia - losujemy wówczas jedną kartę, która odpowie na pytanie co nas czeka. Karty klasyczne mogą tworzyć również skomplikowane układy - wróżbę na finanse, na miłość, na karierę zawodową lub ogólnie na przyszłość. 

Klasyczna talia składa się z czterech kolorów - kier, karo, trefl i pik. Każda z kart ma swoją symbolikę, która pomaga w późniejszej interpretacji wróżby. Symbolika jest ważna w przypadku wszystkich talii - w tym również kart anielskich. Karty anielskie są po prostu talią anielskiego tarota, posiadającą dobrą, bezpieczną energię. To rodzaj kart, w których odpowiedzi trzeba szukać w sposób intuicyjny. Karty przedstawiają anioły i dają ludziom rady. 

Jeśli chodzi o klasyczny tarot, rozkład z kart tarota może ukazać przyszłość, pomóc w podjęciu decyzji, albo coś doradzić. Karty są w stanie powiedzieć coś zarówno o bliskiej, jak i dalekiej przyszłości. Standardowo w talii tarota jest 78 kart, dzielących się na Arkana Wielkie i Arkana Małe. Wróżyć można ze wszystkich kart, albo tylko z jednej czy drugiej grupy. 

Popularnością cieszą się również karty cygańskie, znane jako tarot cygański. Widzimy więc, że talia tarota dostępna jest w różnych odmianach. Tarot cygański składa się z 36 kart, a wróżyć można losując jedną kartę lub używając specjalnych rozkładów do poznania przyszłości. Karty do wróżenia można zakupić w specjalistycznych sklepach ezoterycznych - również online. Są także dostępne w wielu sklepach wielobranżowych prowadzonych w internecie. Z kolei karty klasyczne są szeroko dostępne w wielu miejscach - nawet w sklepach papierniczych czy kioskach.

Zobacz również:

Jednym z ważniejszych etapów, jakiego nie można pominąć, jest wstępne oczyszczenie myśli oraz aury przed stawianiem kart. Nie powinniśmy wpływać na nie w żaden sposób - ni pozytywnie ni negatywnie. Wtedy wróżba będzie najbardziej miarodajna. Wybierz kamienie szlachetne, zioła lub tez kadzidła do oczyszczenia aury przed seansem stawiania kat.

Wróżba z kart: na czym polega?

Karty do wróżb pozwalają odpowiedzieć na pytania dotyczące przyszłości. Najprostsza metoda na jej poznanie to wylosowanie z talii dowolnej karty - po uprzednim ich przetasowaniu, by przeszły energią konkretnej osoby. Losując kartę, trzeba skupić się mocno na pytaniu, dzięki czemu karty będą mogły na nie odpowiedzieć. Przesłanie jest oczywiście zaszyfrowane - każda karta musi zostać właściwie zinterpretowana. Do tego najlepiej nadają się karty tarota dla początkujących oraz tych bardziej wtajemniczonych.

Bardzo popularna jest również wróżba z trzech kart, przy czym może chodzić o przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość, albo Kartę Wydarzenia, Kartę Szansy i Kartę Przestrogi. Wróżba z kart anielskich przeznaczona jest dla osób szukających porady u sił wyższych. Jest to talia, która raczej bazuje na oferowaniu podpowiedzi dotyczących życia i postępowania, niż na zapowiadaniu przyszłych wydarzeń. 

Używając do wróżenia kart z odpowiedziami można od razu zapoznać się ze wstępną interpretacją przesłania, którą później każda osoba może samodzielnie przemyśleć. Pewne informacje znajdują się na kartach, a specjalna książeczka dołączona do talii pozwala na ich głębsze zrozumienie. Wróżba z kart cygańskich ukazuje między innymi takie symbole jak list, oficer, prezent, niespodziewana radość, dziecko czy przykrość. Już same nazwy mogą wiele powiedzieć, jednak warto pokusić się o profesjonalną interpretację, bazując na dostępnych w internecie podpowiedziach.

Wróżba z kart klasycznych jest bardzo złożona - każdy symbol i kolor coś oznaczają. Dama symbolizuje kobietę, as jakąś wysoko postawioną osobę, król mężczyznę, a walet młodą osobę lub nieznajomego. Jeśli w rozkładzie pojawia się na przykład as karo, oznacza to sukces, zysk. Jeśli zaś będzie to as pik, wróżba jest mniej szczęśliwa, gdyż wskazuje na kontakt z urzędem czy policją. Dzięki kartom klasycznym można również odpowiedzieć na pytanie kiedy coś się zdarzy.

Trefl przypisany jest do jesieni i nocy, pik do zimy i wieczoru, karo do wiosny i poranka, a kier do lata i południa. Wróżyć można stosując właściwy rozkład. Jeśli chodzi o te najpopularniejsze, warto poznać podkowę oraz piramidę. Ten pierwszy rozkład wymaga wylosowania 9 kart, które układa się w kształt podkowy. Pierwsze 3 karty mówią o przeszłości, kolejne o teraźniejszości, a ostatnie 3 zapowiadają przyszłość. Przy piramidzie losujemy 10 kart, które układamy na zasadzie: 1 karta, pod spodem 2 karty, pod spodem 3 karty, a pod nimi 4 karty. 

Wróżba z kart: czego można się dowiedzieć?

Wróżenie pozwala poznać tajniki przyszłości. Można się dowiedzieć całkiem sporo - w przypadku kart klasycznych określamy nawet czas wydarzenia. Wiele zależy jednak od zastosowanego rozkładu. W przypadku najprostszej wróżby karty odpowiadają jedynie na pytanie "tak", albo "nie"

Korzystając z talii można określić dokładniej swój problem i znaleźć jego rozwiązanie. Możemy również skupić się na jakimś konkretnym obszarze życia i na przykład dowiedzieć się czy uda nam się awansować w pracy, albo czy miłość przetrwa. Karty ukazują pozytywy, ale także i zagrożenia. W przypadku kart tarota ważna jest także pozycja wylosowanej karty - jeśli jest ona odwrócona, karty odpowiadają na pytanie "nie", albo znaczenie karty jest odwrotne od obowiązującego. 

Zobacz też:

Jak wykonać wróżbę z obrączki?

Jak wróżyć z ręki?