Spis treści:

  1. Jakie są wróżby?
  2. Z czego można wróżyć?
  3. Jak wróżyć?
  4. Jak wróżyć z kart?
  5. Jakie są wróżby andrzejkowe?

Jakie są wróżby?

Wróżby to nie tylko te z kart klasycznych czy tarota. Wróżby mogą dotyczyć także zjawisk, które na co dzień pojawiają się w naszym życiu. Na ich podstawie możemy określić pomyślność lub też pojawiającego się pecha na nadchodzące dni, miesiące, a nawet lata! Jedną z niepomyślnych wróżb jest czarny kot, przebiegający nam drogę. Remedium na to zjawisko jest kilkukrotne splunięcie za lewe ramię. Choć wielu z nas stara się nie wierzyć w tego typu przesądy, są one nadal żywe w wielu środowiskach zajmujących się magią oraz wróżeniem.

Co przynosi pecha? Nie tylko czarny kot - to dotyczy także rozsypanej soli z solniczki czy też przejście pod drabiną. To kluczowe przesądy, które są nacechowane złą wróżbą. Nie są to wieloletnie klątwy, ale wierzy się, że dość szybko sprawdzają się i po jakimś czasie mijają. Jednym z najsilniejszych jest stłuczone lustro, które ma przynosić pecha na 7 lat. Po tym okresie nastąpi lepszy czas i odnowi się dobrobyt.

Z czego można wróżyć?

Wróżyć można z wielu przedmiotów codziennego użytku, a także z tych specjalnie dedykowanych. To proste sposoby na wróżenie, gdy mamy dylemat w konkretnej sprawie oraz w jakim kierunku podążyć. Najczęściej wykonywanymi są wróżby z obrączki. Na ich podstawie można określić płeć dziecka, ciążę oraz poznać przyszłego partnera, wróżąc dla przyjaciółki.

Innym sposobem jest wróżenie z dłoni. Można to zrobić zarówno samemu, jak i udać się do osób zajmujących się chiromancją. Poznając kształt dłoni oraz palców można określić nie tylko charakter, a także cel w życiu czy partnera. Linie znajdujące się na dłoniach decydują także o długości życia i zakrętach w życiu. To ciekawa nauka, która pozwala na poznanie siebie oraz podjęcie decyzji w różnych ważnych dla nas sprawach.

Jak wróżyć?

Wróżyć można samemu lub udając się do profesjonalnej wróżki, tarocisty czy też osoby zajmującej się tą dziedziną. Niektóre z praktyk warto przeprowadzać według faz księżyca, które wzmacniają lub osłabiają dane rytuały wróżebne. Z drugiej strony warto wiedzieć, jak wpływają one na nas samych, nie tylko w czasie przeprowadzania wróżb. Pełnia księżyca - przesądy z nią związane dotyczą zarówno ludzi, jak i natury. Możemy być bardziej rozdrażnieni, wybuchowi, a także emocjonalni. To także świetny czas na odnowienie płomienia między partnerami w sferze erotycznej.

Innym sposobem jest wróżba na podstawie astrologii zachodniej lub poprzez chińskie znaki zodiaku w horoskopie chińskim. Ten ostatni znacznie ułatwia dobór partnera, a także pozwala poznać żywioły, które władają 4 filarami urodzeniowymi u każdego z nas. Warto wiedzieć, że chiński znak zodiaku Smok nie dogada się w sferze uczuciowej z drugim Smokiem czy Bawołem.

Jak wróżyć z kart?

Z kart można wróżyć na kilka sposobów - do najbardziej znanych zaliczamy tarot lub wróżbę kart klasycznych. W przypadku tarota dla początkujących to rozkład 3 kart, który pozwoli odpowiedzieć na podstawowe pytania. To ważne, aby nie losować wybranych kart z całej talii i nie wpływać negatywnie poprzez zbyt częste wróżenie w ten sposób. Warto przygotować kącik do wróżenia, gdzie pojawi się świeca, oczyszczające kamienie szlachetne oraz palone zioła czy kadzidła.

Wróżba z kart klasycznych opiera się z reguły na wyciągnięciu z talii 5 kart oraz zinterpretowaniu pojawiającego się układu w zależności od zadanego pytania. Ukazują przeszłość, możliwy przebieg oraz konsekwencje pewnych wyborów, jakie dokonamy w zależności od kierunku. Znaczenie kart tarota można odczytywać na różne sposoby w różnych rozkładach - tak czy nie lub 3 kart.

Jakie są wróżby andrzejkowe?

Wróżby na andrzejki są ciekawym uzupełnieniem imprezy andrzejkowej. Można je wykonać z fusów, z wosku, a także z obierek po jabłku! Czy wygram w lotto? wróżba, która najczęściej pojawia się na imprezie lub w zadawanych pytaniach do wróżbitów i wróżek. Niektórzy pytają, czy wróżby się sprawdzają - to zależy od tego, jak mocno w nie uwierzymy. Nie jest to mitem, że nasze myśli mają ogromną siłę sprawczą, zarówno tą negatywna, jak i pozytywną. Podczas wróżb andrzejkowych warto otaczać się krwawnikiem, lawendą czy szałwią - te magiczne rośliny uzupełniają rytuały, wróżby oraz pozwalają poczuć odpowiedni ezoteryczny klimat.

Nie bez znaczenia jest także godzina, w której następują wróżby andrzejkowe - wtedy najlepiej sprawdzają się wszelkie przepowiednie. Podobnie jest z godzinami, które najczęściej widzimy w ciągu dnia czy po przebudzeniu w nocy. Znaczenie godzin typu: 11:11 czy 22:22 to najczęściej sygnał, że czeka Cię wiele samotnych dni lub jak w ostatnim przypadku, musisz z niej lub niego zrezygnować dla swojego szczęścia. Wróżba - czy on o mnie myśli to pojawiająca się na zegarku godzina 04:04.

Zobacz też:

Co oznacza sen o pająku?

Co oznacza sen o weselu?