Materac rehabilitacyjny - rozwiązanie do zadań specjalnych
Materace ortopedyczne są dedykowane dla najbardziej wymagających użytkowników. Wykonane z materiałów o najwyższej jakości, trwałych i higienicznych, mogą być z stosowane przez osoby zmagające się z różnymi dolegliwościami, m.in.
•    przewlekłymi bólami pleców, 
•    zwyrodnieniami kręgosłupa, 
•    zapaleniami stawów, 
•    urazami narządów ruchu,
•    problemami z układem krążenia. 

Ich właściwości są cenione zwłaszcza przez chorych zmuszonych do długiego leżenia w łóżku oraz osoby w procesie rehabilitacji. Udowodniono, że materace tego typu pomagają w korygowaniu wad postawy, wspomagają rehabilitację, a także wspierają leczenie zaburzeń snu.

Modele rehabilitacyjne znajdą zastosowanie jako wypełnienie łóżek na salach szpitalnych i w ośrodkach zdrowia, ale również doskonale sprawdzą się w domowym zaciszu. Systematyczne używanie materacy ortopedycznych nie tylko łagodzi bóle pleców (bóle szyi, krzyża czy ból lędźwi), ale również działa profilaktycznie, zapobiegając powstawaniu i pogłębianiu się różnych schorzeń kręgosłupa oraz minimalizując ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych. Ze względu na swoją specjalną konstrukcję materace te są przede wszystkim bardzo komfortowe, dzięki czemu przynoszą ulgę osobom, które doświadczają problemów z bezsennością i nie wysypiają się dobrze na standardowych rozwiązaniach. 

Działanie potwierdzone certyfikatami i atestami
Materace rehabilitacyjne, podobnie jak wszystkie modele medyczne, przed wprowadzeniem do sprzedaży muszą zostać poddane rygorystycznym badaniom. Ich skład i właściwości są wnikliwie testowane pod kątem trwałości, klimatu, ergonomii, a także higieny. Sięgając po certyfikowany model, możesz być pewien, że otrzymasz materac, który spełnia najwyższe standardy i jest bezpieczny dla zdrowia. 

Weźmy pod lupę rozwiązania ortopedyczne oferowane przez markę Hilding Anders, lidera w branży, który dostarcza produkty na ponad 60 światowych rynków. Materace rehabilitacyjne Hilding posiadają atesty wyrobu medycznego i prestiżowy certyfikat jakości nadawany przez Szwajcarski Instytut AEH. Oznaczenie to, przyznawane tylko nielicznym, jest poświadczeniem wysokiej jakości materacy. Produkty Hilding o statusie medycznym (np. model Pasodoble) zostały ponadto wyróżnione certyfikatem Oeko-Tex, który gwarantuje, że materiały użyte w produkcji materacy nie zawierają substancji szkodliwych dla zdrowia, a tym samym mogą być stosowane przez najbardziej wrażliwych użytkowników - dzieci, alergików i astmatyków.

Budowa materacy rehabilitacyjnych na przykładzie Hilding Pasodoble
Materac Hilding Pasodoble składa się z precyzyjnie skomponowanych materiałów, których właściwości wzajemnie się dopełniają.

1. Sprężyny kieszeniowe
We wnętrzu materaca znajdują się niewielkie sprężyny wykonane z mocnego, wysokogatunkowego drutu. Dzięki ich odseparowaniu i umieszczeniu w osobnych płóciennych „kieszeniach”, materac pracuje punktowo, dobrze dopasowując się do kształtu sylwetki. Sprężyny różnią się twardością i wysokością, co pozwoliło na stworzenie siedmiu stref twardości - fragmentów o zmiennej wyporności dostosowanych do anatomicznych krzywizn ciała. Materac skonstruowany w ten sposób zapewnia optymalną podporę dla poszczególnych części organizmu - głowy, ramion, lędźwi, bioder, ud, łydek i stóp - odciążając mięśnie i pozwalając na nocną, intensywną regenerację ciała. 

Ze względu na swoją elastyczność i trwałość sprężyny wytrzymują duży ciężar, dlatego dobrze sprawdzają się w łóżkach par i ciężkich użytkowników (o masie powyżej 100 kg).

2. Dodatkowe materiały wzmacniające
Wyjątkową twardość materaca (H3) uzyskano dzięki połączeniu sprężyn i dodatkowych tkanin wzmacniających. Wykorzystanie naturalnych włókien (maty kokosowej i włókien agawy sizalowej) nie tylko zwiększyło twardość, ale także pozwoliło na stworzenie wytrzymałego rozwiązania, odpornego na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne.

3. Pianka poliuretanowa FlexiFoam
Wierzchnią warstwę materaca wypełniono pianką poliuretanową. Plastyczny materiał nadaje subtelną miękkość i podnosi komfort wypoczynku, delikatnie uginając się pod naciskiem ciała. Jego struktura i odpowiednia perforacja są odpowiedzialne za optymalną wentylację wkładu. „Oddychający” materac na bieżąco reguluje poziom wilgoci, a tym samym nie dopuszcza do gromadzenia się kurzu, pleśni i bakterii, gwarantując zdrowy i czysty sen.

Dlaczego wybór dobrego materaca ortopedycznego ma znaczenie?
Inwestując w porządne materace rehabilitacyjne na sleepinghouse.pl, certyfikowane i wykonane z najlepszych materiałów, masz pewność, że otrzymasz rzetelnie przebadany produkt o potwierdzonych właściwościach zdrowotnych. Zakup tanich materacy bądź modeli pozyskanych z drugiej ręki może przynieść więcej szkód niż pożytku. Takie rozwiązania nie tylko mają krótką żywotność, ale także nie spełniają swoich podstawowych funkcji. Spanie na odkształconym, nisko jakościowym materacu jest ryzykiem pogłębienia wady i pojawienia się innych dolegliwości zdrowotnych.