W tym roku odeszło od nas wielu znanych i cenionych ludzi ze świata filmu, muzyki, mody, sportu oraz sztuki.

Kobe Bryant

Legendarny koszykarz NBA. Zginął tragicznie w katastrofie helikoptera wraz z 13-letnią córką i siedmioma innymi osobami. Ich śmierć opłakiwał cały świat.

Silvio Horta

Silvio Horta był amerykańskim scenarzystą i producentem telewizyjnym znanym z adaptacji przebojowej kolumbijskiej telenoweli „Brzydula Betty".

Kirk Douglas

Legendarny aktor, jeden z ostatnich wielkich gwiazdorów "złotej ery Hollywood". Zagrał w kultowych produkcjach, takich jak: "Pasja życia", "Spartakus" oraz "Końcowe odliczanie".

Romuald Lipko

Legendarny muzyk kultowego zespołu "Budka Suflera". Jego utwory śpiewali Anna Jantar, Maryla Rodowicz, Irena Santor, Urszula oraz Izabela Trojanowska.

Jerzy Gruza

Wybitny polski reżyser. To właśnie on stworzył tak kultowe produkcje jak „Wojna domowa", „Czterdziestolatek" czy "Tygrysy Europy".

Paweł Królikowski

Paweł Królikowski był polskim aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym. Był także prezenterem i realizatorem telewizyjnym oraz prezesem Związku Artystów Scen Polskich

Katherine Johnson

Głównie znana w świecie nauki. Pracowała w NASA, była jedną z trzech afroamerykańskich kobiet, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku wstąpiły w szeregi agencji. Na podstawie jej życiorysu powstał film "Ukryte działania". Była jedną z osób, dzięki którym udało się wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, Johna Glenna..

Emil Karewicz

Polski aktor, występował głównie na deskach teatru. Popularność przyniosła mu rola kultowego Brunnera w serialu "Stawka większa niż życie".

Albert Uderzo

Sam Albert Uderzo nie jest osobą znaną, jednak jego dzieła są uwielbiane i podziwiane na całym świecie. To właśnie on stworzył jedną z najsłynniejszych serii komiksów na świecie o Asteriksie i Obeliksie.

Jerzy Łapiński

Wybitny polski aktor, który zadebiutował jako nastolatek w filmie „Szatan z siódmej klasy”. Występował także na deskach wielu teatrów. Na małym ekranie mogliśmy zobaczyć go w „13 posterunku”, „Rodzinie zastępczej” oraz „Radiu Romans”. Swojego głosu użyczył Korneliuszowi Knotowi w serii filmów o Harrym Potterze.

Honor Blackman

Aktorka, którą głównie pamiętamy z roli Pussy Galore, czyli do dziś jednej z najpopularniejszych "dziewczyn Bonda". Wystąpiła także u boku Seana Connery'ego w filmie "Goldfinger" oraz stworzyła znaną postać Cathy Gale w serialu "Rewolwer i melonik".

Jerzy Pilch

Pisarz, dramaturg, scenarzysta filmowy. W 2001 roku otrzymał nagrodę Nike za powieść "Pod mocnym aniołem", która została zekranizowana później przez Wojtka Smarzowskiego.

Henryk Jaskuła

Henryk Jaskuła był pierwszym Polakiem i trzecim żeglarzem w historii, który na jachcie Dar Przemyśla, samotnie i bez zawijania do portów okrążył Ziemię.

Ennio Morricone

Włoski kompozytor i dyrygent. Skomponował muzykę do ponad 500 filmów, w 2007 roku został nagrodzony Oscarem za całokształt twórczości.

Carlos Ruiz Zafon

Autor książek dla młodzieży, np. „Książę Mgły", „Pałac Północy" i dla dorosłych „Cień Wiatru", „Gra Anioła" czy „Więzień Nieba".

Naya Rivera

Amerykańska piosenkarka i aktorka telewizyjna. Występowała m.in. w serialach „Glee”, „Bajer z Bel-Air", „Słoneczny patrol" oraz „CSI: Miami".

Jacek Czyż

Kultowy lektor filmowy, swojego głosu użyczył takim postaciom jak: Rafiki z "Króla Lwa", Tygrysek z "Kubusia Puchatka" oraz Argus Filch z filmów o Harrym Potterze.

Kelly Preston

Znana amerykańska aktorka, modelka i żona Jona Travolty . Można ją było zobaczyć m.in. w „Błękitnej Lagunie”, „Kosmiczny obóz” czy „Bliźniacy”.

Olivia de Havilland

Prawdziwa legenda Hollywood, dwukrotna laureatka Oscara za role pierwszoplanowe. Większość z nas kojarzy się z roli Melanie w kultowym "Przeminęło z wiatrem".

Andrzej Strzelecki

Znany polski aktor, wykładowca i rektor Akademii Teatralnej w Warszawie. Znany z ról w filmach „W pustyni i w puszczy", „Przepraszam, czy tu biją" oraz z telewizyjnego serialu "Klan".

Diana Rigg

Diana Rigg zyskała popularność na całym świecie jako Olenna Tyrell w serialu "Gra o Tron". Niektórzy już wcześniej kojarzyli ją z roli dziewczyny Bonda.

Piotr Szczepanik

Jeden z najpopularniejszych polskich muzyków. Każdy z nas zna takie przeboje jak „Kochać", „Żółte kalendarze", czy „Goniąc kormorany".

Conchata Ferrell

Aktorka zyskała ogromną popularność dzięki roli gosposi Berty w serialu „Dwóch i pół". Zagrała także drugoplanową rolę w filmie "Erin Brockovich" z Julią Roberts.

Gienek Loska

Muzyk, zwycięzca polskiej edycji "X-Factora". To właśnie udział w tym programie sprawił, że stał się rozpoznawalny.

Agnieszka Fatyga

Aktorka teatralna i telewizyjna, znana ze swoich występów estradowych. Zawodowo była związana z Teatrem Ateneum.

Kenzō Takada

Japoński projektant mody, założyciel domu mody Kenzo, światowej marki perfum, produktów do pielęgnacji skóry i odzieży i prezes honorowy stowarzyszenia Asian Couture Federation.

Wojciech Pszoniak

Legendarny polski aktor, współpracował z największymi polskimi reżyserami. Grał w takich filmach jak „Wesele", „Korczak" oraz „Danton".

Dariusz Gnatowski

Aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Zyskał ogólnopolską popularność dzięki roli Arnolda Boczka w serialu „Świat według Kiepskich".

Jackie Stallone

Jackie Stallone, matka Sylvestra Stallone'a była amerykańską astrolożką i tancerką.

Chadwick Boseman

Aktor największą popularność zyskał dzięki roli T’Challi, czyli Czarnej Pantery w filmach Marvela. Bosman w swojej karierze wcielił się w wiele ważnych ról. W 2013 w filmie „42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy” wcielił się w Jackiego Robinsona, pierwszego czarnoskórego baseballistę występującego w lidze MLB. Z kolei w filmie „Get on Up” zagrał legendarnego Jamesa Browna.

Ewa Demarczyk

Uznawana za jedną z największych gwiazd piosenki polskiej. Przebojami takimi jak "Karuzela z Madonnami" czy "Tomaszów" przeszła do historii. Z Piwnicą Pod Baranami występowała przez 10 lat swojej kariery. Otrzymała Fryderyka za całokształt twórczości.

Trini Lopez

Amerykański piosenkarz, gitarzysta i aktor pochodzenia meksykańskiego. Zagrał m.in. jednego z tytułowych skazańców w filmie Parszywa dwunastka. Zasłynął utworami takimi jak "If I Had A Hammer", "La Bamba" czy "Lemon Tree".

Bernard Ładysz

Śpiewak operowy (bas-baryton), aktor i żołnierz AK. Ładysz był także znakomitym aktorem. Zagrał m. in. w "Ogniem i mieczem", "Pierścieniu i róży", "Dolinie Issy", "Znachorze", "Ziemi obiecanej" i "Lalce".