Nowa kolekcja sukien ślubnych Sylwii Kopczyńskiej

Po debiutanckiej kolekcji bardzo dziewczęcych sukni ślubnych z 2015 roku, Sylwia Kopczyńska powraca z niezwykle zmysłowymi i kobiecymi kreacjami. Najnowsza kolekcja polskiej projektantki nosi tytuł "Skrzydła" i składa się głównie z lekkich, eterycznych sukienek uszytych ze zwiewnych tkanin. Podobnie, jak w poprzedniej kolekcji, dominują dynamicznie formy z  cienkiego tiulu, który stał się znakiem rozpoznawczym Sylwii Kopczyńskiej. Lekkości dodają też wierzchnie warstwy z ciętych i szarpanych tkanin. 

sylwia-kopczyńska
Mat. prasowe

Na szczególną uwagę zasługują ręcznie zagęszczane koronki i wyszywana ozdobnymi kwiatami siatka. Za pomocą tych misternie sztukowanych elementów projektantka tworzy zachwycające strukturalne tkaniny, które wykorzystuje zarówno do uszycia spódnic, jak i bluzek. W nowej kolekcji nie brakuje też odważnych wycięć i przezroczystości. Autorka odmienia zmysłowość przez wszystkie możliwe przypadki - i proponuje pannom młodym ażurowe spódnice albo efektowne rozcięcia odsłaniające nogi, obniża linię pleców, stosuje cieliste podszewki i wykończenia typu naked dress - a nawet koronkowe szorty noszone pod długą tiulową baskiną.

Jakie jeszcze kroje znajdziemy w nowej kolekcji?

Projektantka bawi się formą, łącząc ze sobą klasyczne kroje z nowoczesnymi rozwiązaniami. Obok klasycznych gorsetów i koronkowych bluzek z rękawem pojawiają się luźne, ażurowe góry, hiszpańskie dekolty i pozbawione ornamentów proste bluzki z cielistej tkaniny. Odcień nude pojawia się tu zresztą w różnych wariantach i nie tylko w ramach podszewki. Obok bieli jest pełnoprawnym kolorem, chętnie wykorzystywanym przez projektantkę w warstwowych spódnicach i ażurowych bluzkach do przełamania ślubnej konwencji. W nowej kolekcji są nawet całe sukienki w tym odcieniu.

Zobacz wszystkie suknie ślubne z nowej kolekcji na 2017 rok >>>

--

Zobacz też: Rocznice ślubu - nazwy i prezenty >>>