„Więcej ruchu, więcej z życia” przekonuje marka Rexona, zachęcając do podjęcia aktywności fizycznej i zmiany stylu życia na zdrowszy. Nie potrzeba wielkich wyrzeczeń. Wystarczy 5000 kroków dziennie i zamiast windy wybrać schody, zamiast auta spacer czy lekką przebieżkę i tak metodą małych kroków wprowadzać do swojego życia zdrowe nawyki. Dlaczego? Bowiem, jak pokazują badania brak ruchu przyczynia się do skrócenia życia. Efekt? Nasze dzieci będą żyły nawet 5 lat krócej niż my. Dlatego dość z szukaniem wymówek! Czas na zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń. Potrzebujesz dodatkowej motywacji? Pomyśl, że w wyzwaniu Rexona wziął udział sam Robert Kubica, który choć nie jest zawodowym piłkarzem – zagrał w piłkę, choć nie jeździ wyczynowo – trenuje na rowerze codziennie, a nawet założył rękawice i boksował. Wszystko po to , aby udowodnić, że „chcieć to móc” i nie ma rzeczy niemożliwych,
a wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Masz odwagę podjąć wyzwanie i zacząć się ruszać?

Krok 1 – Zabiegana, ale czy biegająca?

Podziwiamy osoby które regularnie uprawiają jakąś aktywność fizyczną, chodzą na długie spacery, biegają, ćwiczą na zajęciach fitness. Zazdrościmy im szczupłej sylwetki i kondycji, ale przede wszystkim konsekwencji i samozaparcia. Trudno się nie zgodzić, że trening 2 razy w tygodniu to super sprawa. Pozostaje jednak pytanie co z aktywnością na co dzień?

Wszyscy wiemy przecież, że ruch korzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Wiemy to, ale cóż… Choć „bycie fit” jest trendy, nie zawsze się to udaje… Zawsze znajdzie się jakieś ale... Ponadto wszyscy jesteśmy zabiegani – praca, dom, obowiązki sprawiają, że nasze tempo życia wydaje nam się aktywne. Nie raz nie dwa zdarza nam się powiedzieć „Cały dzień byłam na nogach”, „Nie miałam chwili, żeby usiąść” – czy, aby na pewno? A może przypadkiem to całe zabieganie sprowadzało się do jazdy samochodem po mieście, a najdłuższym pokonanym dystansem pieszo był ten z domu do auta? Tymczasem ważne jest, aby wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję, która pozwala rozruszać nasze ciało, bo warto ruszać się każdego dnia.

Z badań wynika, że aż 38 procent z nas przyznaje się do… zerowej aktywności ruchowej.

Co większość Polaków robi po powrocie z pracy? Siedzimy przed telewizorem, leżymy na kanapie, śledzimy w sieci co robią inni… i generalnie unikamy aktywności fizycznej, bo nawet na małe zakupy do pobliskiego sklepu też podjeżdżamy samochodem. Efekt? Tyjemy, szybciej się starzejemy, jesteśmy ciągle zmęczeni, zestresowani, a poziom naszego cholesterolu pozostawia wiele do życzenia. Nie ruszamy się, no bo przecież nie mamy czasu. To popularna wymówka. A wystarczy tak niewiele, by do codziennej rutyny wprowadzić trochę ruchu, poprawiając tym samym swoje samopoczucie i zdrowie. I to bez większego wysiłku, żmudnych przygotowań, kosztownych karnetów na fitness i markowych strojów sportowych.

Krok 2 – koniec wymówek! Minimum 5000 kroków każdego dnia

Najtrudniej jest zacząć, więc spróbujmy bez żadnych wymówek już dziś. Pomysłów jest mnóstwo i najważniejsze to znaleźć swój sposób i formę aktywności, która najlepiej pasuje do naszego trybu życia. Każdego dnia możemy też je zrealizować inaczej, bo ruch to nie tylko zdrowie, ale i świetna zabawa ! 5 000 kroków można zrobić pokonując część drogi do pracy piechotą lub idąc na małe zakupy. Zamiast 1h przed telewizorem może warto wybrać się na krótką przebieżkę. A może tak dla relaksu, zaprosimy koleżankę na długi spacer przed snem? Możliwości jest bez liku! A więc podejmujemy wyzwanie – Rexona 5000 kroków! Zaczynamy odliczanie: jeden krok, drugi krok,… 5000 kroków! Udało się! To do dzieła! Korzyści zobaczymy od razu.

Krok 3 – Sięgnij po wygraną – szczupła sylwetka i Twoje zdrowie!

Lepsze samopoczucie i kondycja, szczupła sylwetka i moc endorfin gwarantowane. Wyzwanie 5000 kroków to bezstre-sowa kuracja odchudzająca i SPA w jednym. Pokonując codziennie minimum 5000 kroków mamy szansę zeszczupleć. Co więcej, będziemy mieć mniejszą ochotę na podjadanie, co często dopada nas w chwilach stresu, bo ruch sprzyja wytwarzaniu się w organizmie endorfin czyli hormonów szczęścia. Ponadto z uśmiechem spojrzymy i na siebie i na innych. Dzięki przyłączeniu się do Kampanii Rexona 5000 kroków mamy szansę poprawić swoją kondycję  i ogólną wydolność organizmu, nawet kłopoty ze stawami nie będą tak dokuczliwe. Ruszając się odmłodniejemy, bo aktywność przyspiesza krążenie krwi w tkankach, co sprzyja dotlenieniu skóry. Będziemy też lepiej spać i wstawać  z większą ochotą do życia. I co udowodnione przez liczne badania medyczne – poprawimy stan swojego zdrowia. Ruch to najlepsza profilaktyka prozdrowotna i jeden z podstawowych czynników zapobiegających chorobom cywilizacyjnym, takim jak choroby serca i układu krążenia, nadciśnienie, cukrzyca, otyłość. Przemierzając minimum 5000 kroków każdego dnia poprawi nam się pamięć i koncentracja. Będziemy aktywniejsi w pracy i bardziej otwarci na podejmowanie wszelkich wyzwań umysłowych, takich jak nauka języków czy nabywanie nowych umiejętności związanych np. z opanowaniem nowoczesnych technologii. Taka wygrana jest jak prawdziwa kumulacja! Warto o nią powalczyć!

Krok 4 – Pochwal się! Zdobądź uznanie i motywuj innych.

Skoro już jesteśmy zdecydowani, ruszajmy i zróbmy codziennie minimum 5000 kroków. Jak je policzyć? Najlepiej ściągając aplikację Rexona 5000 kroków, dostępną na www.rexona.com/pl/5000-krokow.html. Z jej pomocą policzymy liczbę swoich kroków, zbierzemy specjalne odznaki i dowiemy się, co dobrego chodzenie daje dla naszego samopoczucia i zdrowia. A kto chce dowiedzieć się, jak tworzy się społeczność kampanii Rexona 5000 kroków może wejść na stronę Rexona.com.pl  i sprawdzić, ile łącznie Polacy zrobili już kroków. Do akcji zachęca nas m.in., Robert Kubica i inne gwiazdy polskiego sportu. Warto iść za ich przykładem.

Krok 5 –  Nie ograniczaj się ! Sięgnij po kosmetyki Rexona i ciesz się świeżością i niezawodną ochroną przed potem!

Nieważne jaką aktywność wybierzesz, bez wątpienia ważny będzie komfort i świeżość. Wybierz bestsellery Rexona – linię  Cobalt dla niego i Sexy Bouquet dla niej, lub wypróbuj nową serię Rexona Stay Fresh. To linia żeli

i antyperspirantów dla niej i dla niego. Poranek rozpocznij z żelem pod prysznic, który pobudzi zmysły i zapewni długotrwałe uczucie świeżości przez cały dzień Do tego dobierz ulubiony antyperspirant: w sprayu, sztyfcie lub w roll-on’ie i zapewnij sobie doskonałą  ochronę przed powstawaniem potu i nieprzyjemnego zapachu aż do 48 godzin. Wszystko dzięki innowacyjnej,  technologii Motionsense, która aktywuję się pod wpływem ruchu, uwalniając świeży zapach zapewniając wspaniałe uczucie świeżości. Dokładnie wtedy kiedy potrzebujemy jej najbardziej.