1. Łykaj biotynę z krzemem

To sprawdzony duet. Zdaniem trychologów, czyli specjalistów zajmujących się skórą głowy i włosami, to właśnie połączenie biotyny oraz krzemu jest w stanie najszybciej zatrzymać wypadanie włosów i sprawić, że staną się gęste. To dlatego, że ten dwuskładnikowy zestaw pobudza do pracy mieszki włosowe i w rezultacie pasma stają się wyraźnie grubsze. Aby efekt był trwały, tabletki powinnaś łykać co najmniej przez trzy miesiące.

2. Stosuj ampułki z witaminami i minerałami

Wmasowywanie niewielkich, ale superskoncentrowanych dawek substancji odżywczych świetnie sprawdza się przy osłabionych, potrzebujących wzmocnienia włosach. Sięgnij po ampułki z mikroelementami, kwasem linolowym, flawonoidami, witaminami i kofeiną. Preparat wcieraj w skórę głowy codziennie, najlepiej wieczorem, by substancje aktywne miały czas wniknąć głęboko. Taką kurację dobrze jest przeprowadzać przynajmniej 2 razy w roku przez 2 miesiące.

wypadanie-włosów-preparaty
WARTO WYPRÓBOWAĆ:
1. Szampon Bioxsine z Biocomplexem B11 na osłabione i wypadające włosy; Biota Laboratories, 35 zł
2. Serum w ampułkach Bioxsine zapobiegające wypadaniu włosów, wzmacniające je i nadające witalność;
Biota Laboratories, 135 zł/24 szt.

3. Starannie komponuj jadłospis

Wygląd włosów poprawiają produkty bogate w witaminy i mikroelementy (cynk i selen). Na twoim talerzu nie powinno zabraknąć jajek, tłustych ryb, płatków owsianych, orzechów i roślin strączkowych. Stosuj też tzw. kolorową dietę polegającą na jedzeniu codziennie warzyw i owoców w kolorach czerwieni, pomarańczu, zieleni i fioletu.

4. Sięgnij po serum z kompleksem witamin

Wybierz kosmetyk z Biocomplexem B11, który jest unikalną i opatentowaną mieszanką wyciągów ziołowych, opracowaną przez naukowców z laboratoriów BIOXSINE. Ten delikatny dla skóry, a zarazem mocny wyciąg z ziół można znaleźć tylko w produktach tej firmy. Jego skuteczność w zapobieganiu wypadaniu włosów została udowodniona klinicznie. Kompleks zawiera minerały, witaminy, mikroelementy pochodzenia roślinnego blokujące enzym odpowiedzialny za powstanie Dihidrotestosteronu, który jest przyczyną wypadania włosów.

5. Wybieraj odpowiednie szampony

Najlepiej takie, które zapobiegają wypadaniu włosów i je wzmacniają. Podobnie jak ampułki, szampony te zawierają zwykle kompleksy witamin i kofeinę przyspieszającą krążenie krwi w skórze głowy, dzięki czemu mieszki włosowe są lepiej dotlenione i odżywione. Szampony warto wmasować w mokre włosy, a potem potrzymać je na głowie przez 2–3 minuty, by substancje aktywne zawarte w kosmetyku zdążyły wniknąć w skórę głowy.

zestaw-do-włosów-ze-skłonnością-do-wypadania
Zestaw intensywnie regenerujący do włosów zniszczonych ze skłonnością do wypadania; L'Biotica, ok. 54 zł