Co powinien mieć przedszkolak w swojej wyprawce?

Wygodne buty na zmianę

Wygodne czyli takie, które sam będzie umiał założyć i zdjąć, czyli najlepiej zapinane na rzep. Ważne też, by miały wentylującą podeszwę, czyli taka z małymi otworkami. Dziecko spędzać będzie w nich codziennie kilak godzin, więc ważne, by stopa nie przegrzewała się i nie pociła.
Odradzamy zdecydowanie buty wiązane i trudne do założenia.
Zarówno dziecko jak i panie przedszkolanki będą tracić czas i cierpliwość przy zakładaniu ich.

Warto kupić 2 pary butów na zmianę, w razie zniszczenia, zalania itp…

Ubranie na zmianę

Każdy przedszkolak powinien mieć woreczek z ubraniem na zmianę. Często bowiem zdarzają się „wypadki przy pracy”: a to zalanie zupą albo kompotem, albo zapomnienie w ferworze zabawy o ubikacji, albo przemoczone skarpetki na spacerze.

Piżamka

W pierwszym roku w przedszkolu dzieci przeważnie leżakują. Będą wiec potrzebować wygodnej, bawełniane piżamki, którą same będą umiały założyć i zdjąć.

Szczotka, pasta, kubek…

Zestaw higieniczny to też ważna rzecz. Nowa szczoteczka, pasta i kubek – oczywiście podpisane imieniem dziecka będą potrzebne już od pierwszych dni w przedszkolu by dziecko uczyło się zasad higieny.

Ręcznik, pościel lub śpiworek

W niektórych przedszkolach wymagane jest też przyniesienie własnego ręcznika i pościeli dla dziecka. Ale to już zapewne dowiecie się w swoim przedszkolu.

Mały plecak

Dzieci w przedszkolu często wychodzą na wycieczki. Warto zatem kupić przedszkolakowi wygodny plecak na małe co nieco. Najważniejsze, by plecak nie był duży, by dziecko łatwo mogło go otworzyć i zamknąć i by dobrze trzymał się na pleckach malucha.

Kurtka przeciwdeszczowa, kalosze, parasol

Każdego dnia, czy deszcz, czy słońce, będziecie przemierzać drogę do i z przedszkola. Przeciwdeszczowe akcesoria są wtedy niezbędne.

W wielu przedszkolach wymagane jest podpisanie wszystkich rzeczy dziecka, czyli ręcznik, pościel, ubrania itd…