Wyprawka dla przedszkolaka

Każdy rodzic wie, jak wiele rzeczy przybywa w domu wraz z pojawieniem się dziecka. Które z nich powinny znaleźć się w wyprawce dla przedszkolaka? Co trzylatkowi jest niezbędne, a o co warto zadbać, by poprawić jego samopoczucie? Wyprawka przedszkolaka to zarówno artykuły papiernicze, higieniczne, ubrania, jak i wiele innych niezbędnych rzeczy. Co wchodzi w jej skład?

Wyprawka przedszkolaka

Wyprawkę przedszkolaka można podzielić na kilka elementów:

Artykuły papiernicze

Ich spis różni się w zależności od przedszkola, dlatego warto dopytać o szczegóły jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Zdarza się, że dziecko musi przynieść wszystkie przybory ze sobą, ale także to, że przedszkole zapewnia je wszystkie w ramach składki rodzicielskiej lub czesnego.

Artykuły higieniczne

Maluch przebywa w przedszkolu przez cały dzień, w związku z czym prawdopodobnie będzie potrzebował:

  • szczoteczki i pasty do zębów, a także kubeczka,
  • ręcznika do rąk,
  • szczotki lub grzebienia (dziewczynkom warto dołączyć do wyprawki dla przedszkolaka jedną lub dwie frotki),
  • chusteczek higienicznych,
  • niektóre przedszkola wymagają przyniesienia papieru toaletowego lub mydła.
Shutterstock

Ubrania na zmianę

Zalanie soczkiem podczas posiłku, niespodziewana kąpiel w kałuży - to tylko początek listy przygód, które na co dzień przydarzają się trzylatkowi. Nie zapomnij więc o tym, by w przedszkolu zawsze czekał dodatkowy komplet czystych ubrań. Konieczne jest także dostarczenie:

  • kapci z rzepami,
  • worka na kapcie,
  • pidżamy,
  • pościeli oraz poszewek,
  • śliniaka.

Pluszowy przyjaciel

Większość dzieci ma ulubioną zabawkę, z którą się nie rozstaje. Taki przyjaciel będzie czymś znanym i przyjaznym w zupełnie nowym otoczeniu. Na szczęście większość placówek wyraża zgodę na to, by początkujący przedszkolak przychodził z ukochaną przytulanką. W późniejszych miesiącach prawdopodobnie zostanie wyznaczony jeden dzień, kiedy można zabierać zabawki.

Pamiętaj o podpisaniu rzeczy

Przy tak wielu dzieciach łatwo o pomyłki i zagubienie się przedmiotów. Przygotowując wyprawkę dla przedszkolaka nie zapomnij więc o podpisaniu jej elementów! Ten prosty zabieg sprawi, że opiekunkom o wiele łatwiej będzie przypisać ubranka i inne rzeczy do konkretnego dziecka. Na większości przedmiotów sprawdzi się niezmywalny, czarny mazak. Na worku lub pidżamce najładniej będzie wyglądał kolorowy haft z inicjałami dziecka. Jeśli tylko potrafisz, możesz zrobić go sama. Na szczęście tę umiejętność wciąż posiada wiele babć, do których warto zwrócić się po pomoc.