Wyprawka szkolna 2017

Wyliczono, że wyprawka szkolna (wraz z podręcznikami i plecakiem) statystycznie pochłania około 600 - 700 zł z domowego budżetu. Oczywiście obliczenia dotyczą jednego dziecka. To spora kwota, która dla wielu osób stanowi znaczną część zarobków. Dlatego przed zakupem książek, plecaka czy wyposażenia piórnika warto sprawdzić, jak zaoszczędzić na wyprawce szkolnej.

Czy da się zaoszczędzić na wyprawce szkolnej?

Wielu rodziców z nostalgią wspomina czasy, gdy podręczniki odkupywało się od starszych klas lub dziedziczyło po rodzeństwie. Obecnie co roku zmienia się ich układ, przez co każdorazowo trzeba kupić nową książkę. Na szczęście na wyprawce szkolnej da się oszczędzić! Jak? Zajrzałyśmy do outletów, sklepów www i na aukcje internetowe.

Wyprawka do szkoły
Shutterstock

Korzystaj z promocji!

Zanim wybierzesz się po wyprawkę szkolną sprawdź, w których sklepach obowiązują promocje. Wstąp też do outletów, w których oprócz kapci do szkoły, nowych ubrań czy butów na WF znajdziesz także artykuły szkolne.

Porównuj oferty

Ten sam plecak czy piórnik w zależności od sklepu może mieć zupełnie inną cenę. Śledź gazetki hipermarketów z promocjami i porównuj rabaty. Wszystkie niezbędne informacje na pewno znajdziesz na stronie internetowej danego sklepu. Większość z nich udostępnia również katalogi online z bieżącą ofertą.

Kupuj wyprawkę szkolną przez internet

Sklepy internetowe nie są obciążone kosztami magazynowania i wynajmu powierzchni, dlatego często kupisz w nich wiele rzeczy taniej. Okazuje się, że niektóre firmy proponują inne rabaty w sklepach internetowych, a inne w stacjonarnych. Dotyczy to m.in. Smyka.

Plecak szkolny z aukcji internetowej

Zajrzyj też na popularne serwisy aukcyjne. Zanim kupisz na nich wyprawkę do szkoły sprawdź historię danego sprzedawcy: im dłuższa i więcej sprzedanych przedmiotów, tym lepiej. Zobacz też, co piszą o nim inni użytkownicy i jakie uzyskał opinie.

Wyprawka szkolna 2016/2017

Wyprawka szkolna 2016/2017 to nazwa rządowego programu, którego celem jest wsparcie w zakresie zakupu wyprawki do szkoły. Mogą z niego skorzystać rodzice niepełnosprawnych dzieci. Szczegóły można znaleźć na stronach Ministerstwa Edukacji.

wyprawka szkolna
Shutterstock

Co powinno się znaleźć w wyprawce do szkoły?

Wyprawka do szkoły to nie tylko podręczniki. Co oprócz nich powinno znaleźć się na liście zakupów?

 • plecak szkolny dostosowany do wieku i potrzeb ucznia. Maluch zwróci uwagę przede wszystkim na jego wygląd, ale dla ciebie powinny się też liczyć inne właściwości plecaka do szkoły. Przede wszystkim musi być lekki i mieć usztywniane plecy. Rodzice coraz chętniej sięgają także po plecaki na kółkach, które można ciągnąć za sobą niczym walizkę,
 • piórnik, który może mieć formę saszetki lub dużego, rozkładanego organizera, w którym poukładane są przybory szkolne. Ten pierwszy sprawdzi się w przypadku małych dzieci. Duży piórnik to odpowiednie rozwiązanie dla pierwszoklasistów i pozostałych uczniów nauczania początkowego. Rozważ zakup piórnika z wyposażeniem. Powinien być tańszy od kupowanych pojedynczo przyborów szkolnych,
 • zeszyty do każdego z przedmiotów. Przed zakupem sprawdź wymagania nauczycieli. W nauczaniu początkowym stosuje się zeszyty w  kratkę, trzylinię i czyste. Potem  zostają już tylko zeszyty w kratkę i w linię. Na pewno przyda się też oddzielny zeszyt do muzyki w pięciolinię,
 • blok techniczny,
 • blok rysunkowy A4,
 • blok rysunkowy A5,
 • papier kolorowy,
 • klej i nożyczki,
 • długopisy oraz 2 ołówki HB,
 • gumka i temperówka,
 • kredki,
 • flamastry,
 • farby plakatowe i akwarelowe,
 • worek na buty oraz kapcie do szkoły,
 • worek na ubrania na WF wraz z wygodnym dresem i t-shirtem przeznaczonym do ćwiczeń.

Dokładna lista z informacją, co powinno znaleźć się w wyprawce szkolnej powinna być dostępna w szkole, do której uczęszcza dziecko. Zajrzyj do niej by sprawdzić, czy wszystkie wyżej wymienione elementy będą potrzebne.