To już III edycja akcji BohaterON

Od 1 sierpnia do 2 października, czyli w ciągu 63 dni ( tyle trwało Powstanie Warszawskie) możesz napisać kilka słów do uczestników walk o stolicę w 1944 roku. Włącz się do tej akcji. Uhonoruj tych, którzy uczestniczyli w morderczych walkach w stolicy.

W dwóch poprzednich edycjach tej akcji do Powstańców wystano 215 507 kartek. W II edycji, co trzecia adresowana była imiennie do uczestnika walka w 1944 roku.

Akcja BohaterON to nie tylko karki z życzeniami, ale i wsparcie finansowe Powstańców, którzy dziś są starszymi ludźmi, często żyjącymi bardzo skromnie. To również niezwykła sztafeta pokoleń i warsztat edukacyjny – ważny szczególnie dla najmłodszego pokolenia. Nie zwlekaj, pokaż, że pamiętasz  o Bohaterach tamtych dni – włącz historię – wyślij kartkę do Powstańca!

Podobnie jak w ubiegłych latach, tegorocznej akcji  towarzyszy spot telewizyjny i radiowy. Wzięli w nim udział aktorzy, którzy zagrali główne role w serialu wojennym „Czas honoru”. W tym roku są to Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Maciej Zakościelny i Antoni Pawlicki. Obok aktorów w spocie wystąpili uczestniczy wydarzeń sprzed 74 lat: Hanna Stadnik, ps. „Hanka” i Jakub Nowakowski ps. „Tomek”.  

„Karta do Powstańca” - to prosty gest, który łączy pokolenia – życzenia i pozdrowienia dla uczestników walk można wysyłać dwoma sposobami:

● przez Internet za pomocą witryny www.bohaterON.pl
Elektroniczna pocztówka pomieści 25 wyrazów – dokładnie tyle ile używano w korespondencji wysyłanej pocztą polową podczas Powstania Warszawskiego.

lub

● tradycyjnie. Bezpłatne kartki pocztowe można dostać w wielu miejscach:  na stacjach PKN ORLEN, placówkach Poczty Polskiej, kolekturach LOTTO, samolotach LOT, pociągach POLREGIO, Biurach Obsługi Klienta PGE, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Sił Zbrojnych.

Wszystkie wysłane przez nas kartki trafią do Powstańców.