Pokój dzienny - unowocześnione retro

Białą aranżację salonu przełamują czarne kanapy i fotele, dzięki czemu utrzymane w stylu retro wnętrze nabrało wyrazistości i nowoczesnego charakteru. Pomimo kontrastowych połączeń, panuje tu jednak pełna harmonia, po części za sprawą chłodnej, stonowanej kolorystyki. Centralny punkt pomieszczenia wyznacza masywny stolik kawowy, którego kluczowym elementem są mocne, toczone nogi. Mebel powstał na zamówienie, a wzorowany był na meblach amerykańskiej firmy Restoration Hardware.

nowoczesny-salon
Katarzyna Ostafin / Baśniowy Dom

To jednak nie koniec oryginalnych pomysłów właścicielki. Konsolka w jadalni to po prostu połówka stołu (druga część znalazła się w kąciku kuchennym). Tło dla wiszącego nad nią lustra zrobiono z desek z płotu niegdyś okalającego dom.Tu doskonale widać, że takie łączenie stylów – eleganckiego i rustykalnego – daje znakomity efekt. W tę konwencję idealnie wpisują się lampiony i wiklinowe kosze. Dopełnieniem aranżacji są kwiaty, które zmieniają się zgodnie z porami roku, dzięki czemu dom zawsze wygląda inaczej.

Kuchnia – białe królestwo

Zrobione na zamówienie meble w stylu New England nawiązują do ulubionych klimatów pani domu. Jest tu trochę rustykalnie, trochę nowocześnie, a trochę glamour. Barowe stołki na toczonych nogach, z poduszkami w geometryczny wzór, ożywiają wygląd nobliwego wnętrza. Każdy drobiazg w kuchni jest dobrany tak, aby pasował do reszty wystroju. A każda zmiana tych detali ma ogromny wpływ na otoczenie. Tym razem stołki wymieniono na metalowe krzesła (Tolixy). To zamierzony zabieg gospodyni: nieco staromodna klasyka zyskuje nowy wymiar dzięki nowoczesnym dodatkom.

Łazienkowy buduar

O swojej łazience Kasia mówi: „Fracuska salle de bain po mojemu”. Wnętrze przypomina dworski pokój kąpielowy: pastelowa kolorystyka, stiukowe zdobienia na ścianie, przyciągające wzrok żyrandole i kinkiety w stylu glamour. Jako szafkę pod umywalkę Kasia wykorzystała ozdobną toaletkę z trzyskrzydłowym lustrem. Właścicielka sama pomalowała ją szarą farbą i zabezpieczyła woskiem. Powstał mebel oryginalny i niepowtarzalny, dzięki któremu w łazience zrobiło się stylowo i... królewsko.

aranżacja-łazienki
Katarzyna Ostafin / Baśniowy Dom

Pokój córki

Pokój córki został urządzony zgodnie z gustem i potrzebami wesołej pierwszoklasistki. We wnętrzu dominuje biel, ożywiona miętowymi elementami. Kropla różu i czerni dodają pazura „grzecznemu” pokoikowi. Podświetlana gałąź z pomponami to spełnienie marzeń młodej damy (dziewczynka liczy pomponiki,
gdy zasypia).

Zobacz wszystkie wnętrza w galerii >>>