Skóra niemowlaczka jest prawie dwa razy cieńsza od skóry dorosłego i dlatego nie potrafi sobie jeszcze dobrze radzić z atakującymi ją mikroorganizmami, które łatwo przez nią przenikają. Dlatego łatwo o infekcję. Szczególnie w miejscu tak wrażliwym jak pupa dziecka. Nie ma się jednak czym martwić! Można bardzo skutecznie chronić pupę niemowlaka, aby była gładka i delikatna, po prostu zdrowa!

Odpowiednia pielęgnacja

Właściwe oczyszczanie skóry niemowlaka to podstawa dobrej pielęgnacji. Dlatego każdemu rodzicowi przydadzą się chusteczki nawilżające.

Polecamy chusteczki nasączone Bella Baby Happy Sensitive
To chusteczki z miękkiej włókniny, przeznaczone do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka. Dzięki starannie dobranym składnikom i neutralnemu pH delikatnie oczyszczają i pielęgnują skórę maluszka, zachowując naturalną barierę ochronną. Bezzapachowe, nie zawierają alkoholu etylowego, silikonów oraz parabenów. A wygodna klapka do zamykania, zapobiega ich wysychaniu.

Niezmiernie ważne jest także to, by oprócz nawilżenia skóry maleństwa, jednocześnie chroniły ją przed odparzeniami. Bardzo istotna jest też właściwa technika oczyszczania pupy dziecka. Trzeba przede wszystkim zwrócić baczną uwagę na wszelkie zakamarki. Trzeba pamiętać (szczególnie, jeśli to dziewczynka), aby myć pupę „do tyłu”, czyli przesuwając chusteczkę w stronę plecków. Po dokładnym oczyszczeniu należy nałożyć na pupę maluszka warstwę kremu ochronnego. Najlepszy będzie kosmetyk zawierający tlenek cynku, który uchroni ją przed odparzeniami i złagodzi wszelkie podrażnienia. Pamiętać tez trzeba o przemywaniu pupy maluszka i aplikowaniu kremu przy każdej zmianie pieluszki.

A na przewijaku...

Przewijanie maleństwa w pierwszych miesiącach jego życia to najczęstsza czynność każdego rodzica. Noworodki potrafią zrobić kupkę nawet kilkanaście razy na dobę! Niestety, nawet potem, gdy maleństwo robi ją troszkę rzadziej, częste przewijanie jest wciąż koniecznością. Mokrą pieluszkę należy bowiem zmieniać co najmniej raz na 3 godziny. To zapewni malcowi komfort (brudna pieluszka to bardzo częsty powód płaczu dziecka), a skórę uchroni przed groźnymi odparzeniami.

Wybierz odpowiednią pieluchę

Wybierając pieluszki trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim na skład i bezpieczeństwo.

Zobacz również:

Pieluszki Bella Baby Happy towarzyszą dziecku podczas codziennych czynności, w ciągu dnia, a także w nocy. Zapewniają poczucie suchości oraz komfortowy i beztroski rozwój. Chcąc kompleksowo zadbać o zdrowie Twojego dziecka, pieluszki zostały zaopatrzone w system Happy Safe Way, w którym wykorzystywane są wyłącznie bezpieczne surowce.

Pieluszki Bella Baby Happy poddawane są rygorystycznym, wewnętrznym testom bezpieczeństwa. Wysoka jakość i bezpieczeństwo pieluszek Bella Baby Happy została potwierdzona w testach dermatologicznych. Produkty uzyskały Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz Państwowego Zakładu Higieny.

Czym wyróżniają się pieluszki Bella Baby Happy?

  • Specjalnie zaprojektowany wkład chłonny zapewnia długotrwałe uczucie suchości, chroniąc delikatną skórę dziecka przed podrażnieniami.
  • Lekkie i przewiewne pokrycie gwarantuje swobodny dostęp powietrza, pozwala skórze oddychać i zmniejsza ryzyko odparzeń.
  • Anatomiczny kształt i elastyczne elementy zapewniają doskonałe dopasowanie pieluszki oraz swobodę ruchu, na każdym etapie rozwoju dziecka.
  • Miękka i przyjemna w dotyku włóknina delikatnie otula skórę maluszka, zapewniając wyjątkowe uczucie komfortu.

Trochę zabawy!

Bardzo ważne dla zdrowia skóry na pupie niemowlaczka jest jej częste wietrzenie.Warto rozłożyć na łóżku lub na podłodze kocyk, a na nim ceratkę – a wszystko to przykryć podkładem. Zdejmij malcowi pieluszkę, oczyść pupę i połóż szkraba na posłaniu. Czas na zabawę! Zobaczysz jak chętnie maluszek będzie w niej uczestniczył! Weź grzechotki i inne ulubione przedmioty dziecka. Rób do szkraba śmieszne miny, wyciągaj język, uśmiechaj się. To czas tylko dla was!

Podkłady Bella Baby Happy to wielofunkcyjne zabezpieczenie dla maleństwa
Doskonale sprawdzi się jako zabezpieczenie przed zabrudzeniami podczas zmian pieluszki, ale też jako dodatkowa ochrona pościeli lub podczas pielęgnacji maluszka po kąpieli. Jeżeli podkład nie ulegnie zabrudzeniu, można go schować do ponownego użycia.
Będą tez świetne w czasie podróży, gdy trzeba będzie zmienić maleństwu pieluchę w różnych warunkach.Warto (przynajmniej w domu) mieć specjalny kącik przeznaczony do przewijania malca, w którym zgromadzisz wszystkie potrzebne akcesoria: chusteczki nawilżające, krem, pieluszkę jednorazową, podkłady. Zawsze podczas przewijania należy uważnie obserwować malca – dziecko zwykle nie leży spokojnie, tylko podziwia otaczający je świat z całkiem nowej perspektywy. Trzeba pamiętać, że najważniejsze to zapewnić mu bezpieczeństwo! Dlatego nigdy nie wolno zostawiać malca samego na przewijaku!

Czerwone i piecze…

Mimo najlepszej pielęgnacji czasami może się jednak przytrafić podrażnienie na pupie. Trzeba zmieniać wtedy maluszkowi częściej pieluszkę (żeby nie pojawiło się pieluszkowe zapalenie skóry), wietrzyć mu pupę kilka razy dziennie i stosować kremy wspomagające leczenie odparzeń. Przy odpowiedniej pielęgnacji każde zaczerwienienie szybko minie!

Aplikacja Happy Baby

To wygodna aplikacja dla nowoczesnych rodziców - wszystkie istotne informacje dotyczące ciąży i rozwoju dziecka w jednym miejscu. Aplikacja składa się z dwóch trybów: „Ciąża” i „Dziecko”.