Co warto kupić za granicą?

Zacznijmy od tego, czego warto szukać w zagranicznych sklepach. Pierwszą oczywistą grupą są rzeczy, które w Polsce są trudno dostępne lub których ceny są podniesione przez pośredników tak mocno, że przestają być dla nas atrakcyjnym zakupem. Jeśli lubisz czytać w językach obcych, pewnie nieraz zaszokowały Cię ceny anglojęzycznych czy hiszpańskojęzycznych książek w polskich księgarniach. Sprowadzając je samodzielnie zza granicy, możesz znaleźć znacznie lepsze okazje, a nawet zdobyć pozycje, które nie zostały jeszcze wydane u nas w kraju.

Całkiem ciekawą kategorią, jeśli chodzi o zakupy zagraniczne, jest też elektronika i wszelkie nowinki techniczne oraz gadżety, które do Polski jeszcze nie dotarły. Przed zakupem tego typu sprzętów warto zajrzeć na strony zagranicznych sklepów i porównać ceny, bo często, szczególnie w czasie corocznych promocji przed świętami, można tam upolować naprawdę atrakcyjne okazje.

Zakupy zagraniczne mogą też zainteresować fanki i fanów mody. Odzieżowe poszukiwania w zagranicznych sklepach warto prowadzić szczególnie w kategorii tzw. odpowiedzialnej mody. Na Zachodzie ta branża jest bardziej rozwinięta niż u nas i łatwiej znaleźć tam np. stroje sportowe wyprodukowane w zrównoważony, etyczny sposób, które w Polsce wciąż są trudno dostępne.

Na co zwrócić uwagę przy zagranicznych zakupach online?

W zależności od tego, gdzie postanowimy zrobić „zdalne” zakupy, będzie trzeba zwrócić uwagę na różne rzeczy. Jeśli zamówimy coś z Dalekiego Wschodu, np. z Chin, to przede wszystkim warto spojrzeć na czas dostawy, który może się wydłużyć nawet do 2 czy 3 miesięcy. Jeśli zamawiamy towary spoza Unii Europejskiej, warto każdorazowo sprawdzić warunki zakupów, a więc m.in. kwestie reklamacji, gwarancji czy zwrotów, ponieważ mogą one różnić się od standardów, które znamy.

Ważna jest też kwestia waluty. Przykładowo kupując w Wielkiej Brytanii, warto wcześniej zorientować się, jak kształtuje się kurs funta na stronie: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/. Można tam przy okazji lepiej zrozumieć, jak działają platformy do wymiany walut takie jak Walutomat, które są szczególnie przydatne przy zakupach za granicą.

Jak wymieniać waluty najtaniej?

Jeśli podczas takich zakupów, zdecydujemy się na zwykły przelew bankowy, zazwyczaj zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami i zapłacimy za kupno obcej waluty znacznie więcej. Walutomat to zaś platforma, która działa jak kantor internetowy i pozwala wykonywać tanie zagraniczne płatności, nawet jeśli nie posiadamy konta walutowego. Jest to więc rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się za każdym razem, gdy postanowimy zrobić zakupy przez internet w zagranicznym sklepie.

Zakupy online dają nam niesamowite możliwości sprowadzania towarów z Anglii, Niemiec czy Chin bez ruszania się z kanapy. Chociaż buszując po sklepach w ten sposób, trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów oraz zadbać o korzystną wymianę walut, to może to okazać się nie tylko opłacalne, ale i bardzo satysfakcjonujące.