Młodsze i starsze, w ciapki i prążki, spokojne i pełnei energii – to „Celestyniaki” - psy i koty czekające w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie na kochające domy. Są podopiecznymi jednego z sześciu miejsc, któremu marki Pedigree i Whiskas  napełniły ponad 133 000 psich i kocich misek zdrowym jedzeniem. W przekazaniu w Celestynowie wzięła udział aktorka Edyta Herbuś, znana ze swojej miłości do czworonogów, troskliwa opiekunka Tuwima i Stokrotki. Kto na bieżąco śledzi media społecznościowe artystki, ten wie, że Tuwim został adoptowany ze schroniska.

Solidne zapasy jedzenia otrzymały również schroniska w Zgierzu, Tomaszowie Mazowieckim,  Ostrowie Wielkopolskim oraz Krakowie. W tym ostatnim przekazaniu wzięła udział Magda Steczkowska, która pare lat temu także zdecydowała się adoptować psa. Od tego czasu, Figa jest pełnoprawnym członkiem rodziny piosenkarki. Podopieczni krakowskiego schroniska otrzymali prawie 1,5 tony jedzenia Pedigree i Whiskas.

Jedzenie oraz wsparcie znanych osób to nie wszystko, co bezdomne zwierzęta otrzymały w ostatnim czasie. Podopieczni schroniska w Celestynowie dostali także kilkadziesiąt zabawek wykonanych własnoręcznie przez współpracowników firmy Mars Polska. Wśród zabawek znalazły się szarpaki i maty węchowe dla psów, czy piramidki na kocie przysmaki. Zabawki zostały zrobione w ramach  wolontariatu pracowniczego (Mars Volunteer Program) wg instrukcji przygotowanych przez  Małgorzatę Głowacką, lekarkę weterynarii, ekspertkę naukową ds. żywienia zwierząt w Mars Polska. Gadżety przygotowano tak, by zaspokajały potrzeby behawioralne zwierząt i stymulowały umysł poprzez zabawę - w końcu każde zwierzę, to czekające w schronisku na kochającego opiekuna oraz to, które już go znalazło, zasługuje na miłość i wszystko, co najlepsze.

Mars Polska od lat wspiera schroniska i fundacje z całej Polski pomagające bezdomnym zwierzętom. Co roku przekazuje na ten cel ok. 300 ton pełnoporcjowego i zbilansowanego pokarmu dla psów i kotów. W marcu br. roku firma zadeklarowała, że przekaże pomoc o wartości 1 mln zł pod postacią jedzenia oraz wsparcia finansowego na zabiegi weterynaryjne, aby czworonogi były zdrowe i szczęśliwe. Do tej pory napełniono już ponad 800 000 misek dla zwierząt w schroniskach kompletną i zbilansowaną karmą.


***
Ponad 85 000 Współpracowników Mars Petcare, w 55 krajach codziennie tworzy lepszy świat dla zwierząt. Dzięki współpracy z wiodącą instytucją naukową, jaką jest Instytut Nauki o Zwierząt WALTHAM zaspokajane są zdrowotne i żywieniowe potrzeby ponad 400 milionów zwierząt domowych, czyli połowy populacji na świecie. Zespół ekspertów z Waltham zapewnia naukowe wsparcie przy tworzeniu portfolio ponad 50 globalnych marek Mars Petcare m.in: PEDIGREE®, WHISKAS®, SHEBA®,  PERFECT FIT™, CESAR®, ROYAL CANIN®, IAMS®, EUKANUBA®. 

Firma zapewnia także opiekę weterynaryjną w największej na świecie sieci szpitali weterynaryjnych BANFIELD™ oraz BLUE PEARL™, VCA™, ANICURA oraz innych naukowych placówkach LINNAEUS, i ANTECH. 

Mars Petcare należy także do liderów w zakresie wykorzystania najnowszych technologii do tworzenia lepszego świata dla zwierząt, ich opiekunów oraz lekarzy weterynarii. Do innowacyjnych rozwiązań należy m.in. opatentowana technologia testów genetycznych dla psów (WISDOM PANEL™), system GPS umożliwiający określanie lokalizacji pupila (WHISTLE™), a także programy wspierające start-upy, które podzielają misję Mars Petcare (Leap Accelerator i Companion Fund™). 

Będąc częścią Mars Incorporated, prywatnej i rodzinnej firmy z ponad stuletnią historią, Mars Petcare posiada unikatową swobodę oraz wolność podejmowania decyzji w dążeniu do stworzenie świata, w którym zwierzęta będą zdrowe, szczęśliwe i mile widziane. Blisko połowa z 130 000 Współpracowników zatrudnionych przez Mars Incorporated w 80 krajach to lekarze weterynarii. Mars Incorporated generuje sprzedaż netto na poziomie przekraczającym 35 mld USD w czterech segmentach biznesowych – Mars Petcare, Mars Wrigley, Mars Food, Mas Edge. Portoflio firmy tworzą jedne z najbardziej uwielbianych marek na świecie: MARS®, M&M’S®, SNICKERS®, TWIX®, gum do żucia i miętusów (ORBIT®, WINTERFRESH®, AIRWAVES®) oraz dań gotowych Ben’s Original™.