20 października w siedzibie home.pl w Szczecinie odbędą się darmowe warsztaty dla wszystkich uczestniczek Akademii Przedsiębiorczości oraz osób zainteresowanych przedsiębiorczością w internecie. Podczas spotkania pod okiem ekspertów home.pl będzie można od początku stworzyć lub dopracować swojego bloga, stronę internetową lub e-sklep. Prowadzący odpowiedzą na najważniejsze pytania dotyczące zakładania i prowadzenia strony, bloga lub sklepu, podpowiedzą jak pozyskać nowych użytkowników i jakie narzędzia będą najbardziej pomocne. Oprócz tego na uczestniczki czekają zajęcia z kreowania marki osobistej, które poprowadzi Anna Kornacka, ekspert Lewiatana. W trakcie warsztatów przewidziany jest też lunch.

Jak się zapisać?

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie mailowe lub kierowanie ewentualnych pytań na adres: aleksandra.ziebka@home.net.pl. Liczba miejsc jest ograniczona - na zgłoszenia czekamy do 14 października.

 

Plan warsztatów:

9:00 – 9:30 powitanie

9:30 – 10:30warsztaty: wstęp do wszystkich produktów (co to jest domena, po jest hosting, co kryje się pod skrótem SSL, etc.) prowadzący:  Marta Goc, Paweł Skarżyński, Łukasz Daszkiewicz, Sławek Dąbrowski

10:40 – 11:40warsztaty: strona www

Spotkanie będzie odpowiedzią na kwestie: jak zbudować stronę www, jak podłączyć do niej domenę, jak najlepiej wykorzystać możliwości jakie daje kreator stron www. Tematem rozmowy będą także kwestie estetyczne, dopasowanie kreacji strony www do branży, oraz wykorzystanie gotowych narzędzi: formularz kontaktowy czy konfiguracja z portalami społecznościowymi.

10:40 – 11:40warsztaty: blog

Ekspert w praktyczny sposób pokaże jak krok po kroku zbudować profesjonalnie funkcjonujący blog. Podpowie jak dobierać zdjęcia, jakich tagów używać, ale przede wszystkim jak pisać żeby zyskać duże i wierne grono czytelników. Uczestniczki warsztatów poznają też przykłady najlepszych i najgorszych blogów świata.

10:40 – 11:40warsztaty: e-sklep

Zajęcia dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się jak zbudować sklep internetowy, który pokochają klienci. Ekspert pokaże jak dodawać produkty, jak je najlepiej prezentować. Opowie o tym jak ułatwić klientom ścieżkę zakupową dobierając wcześniej odpowiednie narzędzia i konfiguracje, np. z Allegro czy Ceneo, apaczka.pl.

11:50 – 12:50warsztaty: „Kreowanie marki osobistej", prowadzący: Anna Kornacka (Lewiatan)

Warsztaty będą prowadzone przez doświadczonego szkoleniowca biznesowego. Celem spotkania jest prezentacja różnych strategii kreowania marki. Uczestniczki dowiedzą się jak wykorzystać cechy swojej osobowości w procesie budowania misji, wizji i tożsamości marki własnej.

13:00 – 14:00 lunch

14:00 – 15:00 test wiedzy, podsumowanie i pożegnanie

 

Czym jest Akademia Przedsiębiorczości?

Akademia Przedsiębiorczości to wspólny projekt Claudii i home.pl dedykowany kobietom z pasją, w ramach którego mogą stworzyć własną stronę internetową, wyjątkowego bloga lub profesjonalny sklep internetowy – bez ponoszenia wysokich kosztów i bez pomocy programisty. Uczestniczki akcji mogą skorzystać z jednego z trzech pakietów internetowych (Moja Strona, Mój Blog, Mój Sklep), płacąc za niego 1 zł + VAT za pierwszy rok korzystania. Więcej szczegółów na stronie www.claudia.pl/akademiaprzedsiebiorczosci