Powrót do szkoły i nowa pora roku to doskonały czas na zmianę codziennych nawyków całej rodziny. Pora zastanowić się nad tym, co możemy zrobić, aby życie nasze jak i naszych dzieci było bardziej eko!

Jak budować zdrowe nawyki?

Wyuczenie nowego nawyku i wdrożenie go w życie trwa od 20 do nawet 70 dni, jednak najczęściej słyszy się o okresie około 30 dni. Co to oznacza? Powtarzając daną czynność codziennie przez 30 dni, po tym okresie na tyle organizm się do niej przyzwyczai, że nie będziecie już o tym myśleć, a czynność będziecie w stanie wykonać. Jakie nawyki warto pielęgnować? Te, które są zdrowe! Sięganie po świeże warzywa i owoce, dbanie o codzienną dawkę ruchu czy picie odpowiedniej ilości wody to tylko niektóre z nawyków, które prowadzą do zdrowego i szczęśliwego życia.

Zdrowe nawyki w szkole z Dafi

Wiele osób uważa, że zmiana nawyków to proces nie do przejścia. Oczywiście wymaga on czasu, odrobiny silnej woli oraz determinacji. Wszystko zależy od motywacji i świadomości celowości podejmowanych działań. A cel jest ważny, ponieważ wiąże się z Matką Ziemią. Dlatego też powinniśmy zastanowić się, jakie przyzwyczajenia chcemy przekazać naszym dzieciom. Może być to idealny moment na naukę ekologicznych postaw.

Doskonałym sposobem na wprowadzenie małej, aczkolwiek znaczącej zmiany, będzie zrezygnowanie z kupowania wody ze sklepowych półek na rzecz przefiltrowanej kranówki, tutaj jednak nasuwa się pytanie, jaką butelkę wybrać?

Zupełną nowością, która doskonale poradzi sobie m.in. z wyzwaniami szkolnego życia, jest nowa butelka filtrująca Dafi SOLID. Jest to pierwsza butelka filtrująca wodę wykonana z wytrzymałego Tritanu® wyprodukowana w Polsce. Zaprojektowana dla osób, które doceniają rolę regularnego nawadniania organizmu, uprawiają sport i praktykują zdrowy styl życia. Od teraz butelka dostępna jest w pojemności 0,5 l. Gdy spakujemy ją do plecaka malucha będziemy mieć pewność, że ma dostęp do wody bez względu na to, ile godzin musi spędzić w szkole, a także pozwoli nam to na zadbanie o naszą planetę.

Twój maluch jest fanem Psiego Patrolu? Wybierz butelkę filtrującą Dafi SOFT 0,3 l lub 0,5 l z logo i naklejkami bohaterów z Psiego Patrolu! Pojemność 0,3 l jest optymalna dla dzieci. Dzięki korzystnym gabarytom i ergonomicznej budowie, maluch może mieć ją zawsze przy sobie nie martwiąc się o konieczność kupowania wody w jednorazowych opakowaniach. Ten model butelki wyróżnia wyjątkowe opakowanie przygotowane specjalnie dla miłośników Psiego Patrolu, a także logo, które kolorystycznie dopasowane jest do koloru zakrętki. Co więcej w zestawie z butelką znajdziemy aż 27 naklejek z bohaterami serialu Psi Patrol!

Zobacz również:

 

Jaką butelkę możemy wybrać dla siebie? Do damskiej torebki doskonale dopasuje się poręczna butelka filtrująca Dafi wielokrotnego użytku, która wyposażona jest w filtr węglowy. Zawarty w nim naturalny węgiel aktywny otrzymuje się z łupin orzecha kokosowego. Mając taki produkt zawsze pod ręką – kontrolujemy, ile litrów wody dziennie wypijamy, a pamiętajmy, że o odpowiednie nawodnienie powinniśmy dbać przez cały rok.

Zmiana sposobu podejmowania decyzji, nawet w związku z powrotem do szkoły, może okazać się kluczowa dla dalszych losów naszej planety. Nie chcemy przecież, zostawiać dla naszych dzieci całkowicie zniszczonego świata. Musimy rozpocząć działania teraz, aby nasze pociechy mogły uczyć się na naszym przykładzie i jeszcze lepiej traktować Matkę Ziemię.

Dafi na ratunek planecie

Dafi od początku swojej działalności stawia na zrównoważony rozwój i zaangażowanie w projekty na rzecz środowiska. Obecna na polskim rynku marka na każdym kroku podejmuje działania w taki sposób, aby nie szkodzić przyszłym pokoleniom oraz wpierać proekologiczne nawyki wśród Polaków.

Kampania marki Dafi „Kosmiczne Wyzwanie” ma na celu uzmysłowić rodzicom wpływ ich codziennych decyzji na przyszłość ich pociech. Marka zachęca do podejmowania małych kroków, które każdy z nas może wdrożyć, a które pozwolą ograniczyć nasz negatywny wpływ na środowisko.

Jako rodzice jesteśmy autorytetem dla naszych dzieci. Jesteśmy źródłem, z którego dziecko czerpie wiedzę, nawyki i uczy się, jak dorastać właśnie na Twoim przykładzie. Dlatego też niezwykle ważne jest wykorzystanie mocy naszego autorytetu. Mamy jedną planetę-matkę, o którą powinniśmy zadbać nie tylko ze względu na nas samych, ale głównie ze względu na najmłodszych. Nasz wpływ na środowisko odbije się właśnie główne na nich. Pokazanie dzieciom, w jaki sposób mogą mieć własny wkład w ochronę planety sprawi, że będą miały poczucie wpływu na te niezwykle istotne kwestie. Jeśli dbasz o to, by wysłać dziecko do najlepszych szkół, czy zapisujesz je na dodatkowe zajęcia, starając się zadbać o jego bezpieczną przyszłość - pamiętaj, że nauka szacunku do natury jest jednym z takich właśnie działań. Niczym Neil Armstrong - pierwszy człowiek na srebrnym globie, zrób krok w stronę przyszłości. Zadbaj o ludzi, których kochasz, wykorzystaj swoją supermoc! To niewielki krok dla rodzica, ale ogromny skok dla jego dziecka.

Wybierając produkty renomowanych firm, wspierasz marki, które inwestują w działania wspierające ekologię oraz inne ważne dla społeczeństwa inicjatywy. Firmy oferujące tzw. podróbki nie są zainteresowane takimi działaniami najczęściej ze względu na oszczędność spowodowaną oferowaniem niskiej ceny jako jedynej zachęty do zakupu mało znanego produktu.

Kosmiczne wyzwanie – weź w nim udział! 

Kampania Kosmiczne Wyzwanie to odpowiedź marki Dafi na postępujące zmiany środowiskowe, zapoczątkowane naszym konsumpcyjnym stylem życia. W kampanię zaangażował się Tomasz Kot, aktor i ambasador marki, który w ramach „Kosmicznego wyzwania” zachęca do zadbania o planetę, tak aby nasze dzieci nie musiały kiedyś szukać innego miejsca do życia. W czasach, w których powszechnie króluje bezrefleksyjność dotycząca pozbywania się odpadów i tego, gdzie ona finalnie lądują, jednym z prostszych sposobów zadbania o ograniczenie zużywania jednorazowych butelek, jest korzystanie z wielorazowych dzbanków oraz butelek filtrujących.

Pamiętaj, że decyzje, które podejmiesz dziś, będą miały wpływ na twoje dzieci, wnuki i prawnuki. Daj im szansę i przyłącz się do Kosmicznego Wyzwania! Wybieraj produkty wielokrotnego użytku i rozpocznij swoją drogę ku lepszemu jutru!