Codzienne oczyszczanie skóry, zarówno rano, jak i wieczorem, jest niezbędne w procesie jej regeneracji oraz utrzymaniu naturalnej równowagi. Po oczyszczaniu, kolejnym elementem beauty rutyny jest peeling oraz maseczka, obowiązkowe, co najmniej 2 razy w tygodniu. Należy jednak zauważyć, że złuszczanie skóry musi być skuteczne, ale jej nie uszkodzić. Dlatego do peelingu wybierz produkty, które oczyszczają i zmiękczają skórę, zachowując przy tym jej naturalną równowagę.
następny krok w codziennej pielęgnacji skóry tot jej nawilżenie. Często kobiety o tłustej oraz mieszanej cerze pomijają ten krok, co jest istotnym błędem! Nawilżający krem jest idealną bazą pod podkład lub puder. Aby nawilżyć i odżywić skórę, należy codziennie aplikować krem zarówno na dzień, jak i na noc, w niewielkiej ilości, lekkimi masującymi i wklepującymi ruchami. Codzienne stosowanie tych prostych zasad pielęgnacji skóry, już po kilku dniach zauważalnie poprawi jej kondycję.

Czas na szybki, lekki makijaż. Mamy dla Ciebie kilka sztuczek, które pomogą Ci codziennie ładnie wyglądać, przy niewielkim nakładzie pracy i czasu.

- W codziennym makijażu, o czym wiele kobiet zapomina, niezbędne jest użycie primera. Jego aplikacja, przed nałożeniem podkładu, różu czy rozświetlacza, staje się dla skóry „barierą ochronną”, co pomaga zachować jej naturalną równowagę. Ponadto, pełni funkcję wygładzania powierzchni skóry, ułatwia aplikację kosmetyków oraz przedłuża trwałość makijażu.

- W makijażu bardzo ważną kwestią jest także poprawne łączenie tekstur kosmetyków. Na przykład,  rozświetlacz w kremie musi być nałożony na podkład. Z kolei rozświetlacz o formule pudrowej lepiej nakładać już na matujący, sypki puder.

- Nigdy też nie nakładaj podkładu pod oczy. Często kobiety zapominają o tej złotej zasadzie. Obszar pod oczami jest bardzo delikatny i wymaga specjalnej pielęgnacji. Tekstura podkładu obciąża skórę i nie pasuje do cery pod oczami. Aby w dyskretny sposób ukryć niedoskonałości cery w tym obszarze twarzy, należy użyć korektora o lekkiej formule.

- Rozświetlacz w pudrze może nie tylko zbudować efekt nawilżenia, ale i mocno podkreślić niedoskonałości cery twarzy. Przy skórze z niedoskonałościami, przewagę ma rozświetlać w kremie.

- Baza pod cień do powiek jest jednym z podstawowych elementów w makijażu dziennym, jak i wieczorowym. Taki produkt kosmetyczny zwiększy nasycenie pigmentu oraz utrzyma kolorowy produkt w miejscu, przez cały dzień.

Zobacz również:

- Utrwalenie jest idealnym zakończeniem codziennego makijażu. Nie zapominaj o użyciu spray’u utrwalającego makijaż, który zapewni matowość skóry i odporność na pot.

Stosowanie Złotych Zasad = Perfekcyjna TY!