Spis treści:

  1. Jakie body wybrać, aby ukrywało mankamenty figury?
  2. Jak wpływa na relacje intymne między partnerami?

Jakie body wybrać, aby ukrywało mankamenty figury?

Decydując się na zakup body, które ma podkreślić atuty figury musimy pamiętać o kilku ważnych aspektach. W pierwszej kolejności określ, jaki masz typ figury - gruszka, jabłko, klepsydra czy też kielich. To znacznie ułatwi dobór odpowiedniego stroju, który nie zdeformuje kobiecej figury.

Figura gruszka - panie z krągłymi biodrami oraz masywniejszymi udami, dość często wąskie ramiona i niewielki biust

Figura jabłko - masywniejsza część ciała jest gromadzona w okolicach brzucha, natomiast nogi są szczupłe i smukłe

Figura klepsydra - proporcjonalna budowa ciała odznaczająca się wcięciem w talii, przy krągłej pupie i biuście

Figura kielich -  tak zwany odwrócony trójkąt, przy czym biust jest obfity oraz ramiona szersze, dół wąski i szczupły

Body w odpowiednim kolorze również będzie sprawiało, ze poczujesz się bardziej komfortowo. W przypadku body wyszczuplającego znajdziemy najczęściej barwy cieliste oraz czarne. Te pierwsze doskonale sprawdzą się zwłaszcza tam, gdy chcemy, aby pozostało prawie całkowicie niewidoczne. Czarne czy też białe idealnie dopasowują się do opinających bluzek wizytowych czy też świątecznych. Zwróć także uwagę na body koronkowe, które spełnia rolę zmysłowego i szykownego ubioru, które przykuje wzrok ukochanego.

Jak wpływa na relacje intymne między partnerami?

Nie bez znaczenia jest wpływ ubioru na relacje intymne z partnerem zwłaszcza podczas igraszek w domowej alkowie. Kobiety w wieku menopauzalnym najczęściej skrywają swoje atuty pod grubymi szlafrokami oraz poszerzanymi piżamami. To daje złudne wrażenie komfortu z samą sobą oraz daje złudne wrażenie bezpieczeństwa. Jest zupełnie inaczej.

Kobiety najczęściej skupiają się na swoich wadach (ich zdaniem) także w przypadku ciała. Jak donoszą wyniki badań przeprowadzonych na grupie mężczyzn, utwierdzają w fakcie, że nie skupiają się oni swej atencji na tym samym. Mężczyźni zgodnie twierdzili, że nie są w stanie określić czym właściwie jest cellulit, tak bardzo znienawidzony przez kobiety.

Dzięki otwartości na partnera oraz przypomnieniu sobie i jemu o własnej seksualności jesteśmy w stanie pobudzić libido oraz chęć na zbliżenia. Sama inicjacja poprzez założenie intymnego body będzie wyrazem wspólnego pragnienia obojga partnerów. Zwracając uwagę na szczegóły, warto wiedzieć, że w szczególności koronkowe body oraz te lekko prześwitujące są wabikiem dla mężczyzn. 

Istotne jest, aby poczuć się komfortowo we własnym ciele - nawet najdroższe body nie da nam tego, co samoakceptacja. Negując komplementy partnera podczas odsłony nowej bielizny sprawimy, że poczuje się odtrącony i pomówiony o nieszczerość. Cieszmy się intymną chwilą i pozwólmy rozbudować silniejszą, znaczącą więź.