Poznaj znaczenie imienia Beata. Jakie są osoby o tym imieniu? Kiedy wypadają imieniny Beaty?

Beata - pochodzenie i znaczenie imienia

Imię Beata pochodzi z języka łacińskiego beata, czyli szczęśliwa, błogosławiona. W Polsce używane jest od XIV wieku jako Bieta, Biata, Bijata. Beata oznacza kobietę szczęśliwą, bogatą, mającą życiowe powodzenie. O Beacie można powiedzieć, że rozsadza ją energia: jest uparta, często nadpobudliwa, pełna temperamentu. Jest kobietą niezależną, zdecydowaną, nielubiącą krytyki. Trudno jest przekonać ją do swoich racji jeśli coś już sobie postanowi. Jednak w tym wszystkim jest ciepłą, otwartą i życzliwą osobą. Na życie patrzy optymistycznie, ale subiektywnie.

Święta Beata, czyli Beata z Sens, urodziła się w III wieku w Hiszpanii. Z powodu prześladowań chrześcijan udała się do Sens w Galii. Tam jednak także chrześcijanie nie byli bezpieczni. Wraz z Sankcjanem i Augustynem poniosła męczeńską śmierć. Święta Beata została pochowana poza miastem i uhonorowana kaplica nagrobną. Kaplica została zniszczona w 731 roku przez Saracenów, a następnie, po odbudowaniu, przez Normanów. W 877 roku jej relikwie przeniesiono do miasta i ostatecznie spoczęły w kościele St-Pierre-le-Vif.

Jaka jest Beata w pracy

Beata bezproblemowo realizuje się w pracy. Jednak nie należy do tych, którzy wychodzą przed szereg. Nie ma większych oporów przed podporządkowaniem się swojemu szefowi. Jeśli wykonuje pracę taką, jaką sobie wymarzyła, to nie ma dla niej przeszkód nie do pokonania. Jest ambitna i zaangażowana, choć czasami ponoszą ją emocje. To powoduje, że nie przez wszystkich jest lubiana. Najczęściej sprawdza się w branżach, w których może wykorzystać swój bystry umysł, wyobraźnię i łatwość ubierania myśli w słowa.

Beata dla przyjaciół

Beata lubi pomagać innym, choć często graniczy to z nadopiekuńczością i dla najbliższych bywa męczące. Jest ciepła, serdeczna, posiada dużo taktu i wyrozumiałości. Lubi spędzać czas na podróżach, najchętniej w gronie przyjaciół. Czasami może sprawiać wrażenie osoby aroganckiej, ale to tylko przykrywka dla jej nieśmiałości. Ci, którym udało się bliżej poznać Beatę, nie mogą jej nie lubić.

Beata i rodzina

Beata to doskonała żona, gospodyni i matka. Nie uwodzi mężczyzn, nie jest typem podrywaczki, ale potrafi utrzymywać koleżeńskie kontakty z płcią odmienną. Spełnienie znajduje u boku silnego, stabilnego i wytrzymałego pod każdym względem mężczyzny, który zawsze będzie dla niej wsparciem. Dla dzieci jest troskliwą i czułą matką, która wychowuje je w duchu wartości i tradycji. Dom jest dla Beaty prawdziwą przystanią i to właśnie w domu, mimo obowiązków, ładuje swoje akumulatory.

Poznaj znaczenie innych imion ->>

Zobacz również:

Zdrobnienia imienia Beata

Beatka, Becia, Beta, Beacia, Beatuś, Betina, Betka, Bieta, Bietka, Beti, Bijata.

Imię Beata w innych językach

Beate, Peata, Bejata, Beatrice, Beatrix, Beatriz.

Od imienia Beata powstało wiele nazwisk

Biejat, Beatkiewicz, Bijata, Beatus, Biejota, Bijatowski, Betka, Beta.

Zobacz też: Najpopularniejsze imiona dzieci w 2021 roku ->>

Znane osoby o imieniu Beata

  • Beata Tyszkiewicz, aktorka
  • Beata Kozidrak, piosenkarka
  • Beata Rybotycka, aktorka
  • Beata Pawlikowska, podróżniczka, dziennikarka
  • Beata Maksymow, dżudoczka
  • Beata Artemska, śpiewaczka

Autor: Isabella Ozerov - doradca duchowy, jasnowidz, przewodnik po Kronikach Akaszy,
portalzen.pl