Rak

Dobroduszny i wrażliwy zodiakalny Rak jest prawie zawsze narażony na stres dnia codziennego. Dość silnie odczuwa go nie tylko fizycznie, ale także psychicznie, ze względu na swoje nastawienie do życia. Jego rodzina jest dla niego priorytetem, dlatego też wszelkie związane z nim problemy czy też troski, odbijają znaczne piętno na jego psychice. Pomogą mu gorące kąpiele z dodatkiem soli oraz muzyka relaksacyjna podczas uprawiania jogi.

Rada dla Raka: Pozwól, aby członkowie rodziny sami umieli rozwiązywać swoje problemy - jeżeli będą potrzebować pomocy, z pewnością zgłoszą się do ciebie.

Przeczytaj:

Kiedy zwrócić się do psychologa? 10 niepokojących sygnałów ->>

Panna

Zawsze poukładana i dobrze zorganizowana Panna musi mieć wszystko na czas. Jej dzień jest wypełniony obowiązkami, które stara się wypełnić z należytą sumiennością. Niestety nie pomaga jej to w redukcji stresu, który jest związany z codziennymi spięciami z mniej oddanymi współpracownikami czy członkami rodziny. Jej głównym remedium na wszelkie troski jest powrót na łono natury weekendami, aby przespacerować się samotnie wśród leśnych ścieżek.

Rada dla Panny: Nie staraj się być perfekcyjna - zadbaj, aby twoje życie mogło wypełnić się przyjemnymi niespodziankami.

Ryby

Te niezwykle uduchowione osoby dźwigają na sobie ciężar nie tylko swój, ale także i innych. Są najczęściej powiernikami wszystkich trosk najbliższych i przyjaciół. Nie potrafią być asertywne, gdyż nie chcą nikogo zranić. W ten sposób narażają się na brak czasu dla siebie i swoich spraw, które sukcesywnie zaniedbują. W ten sposób nie są w stanie nadrobić zaległości, a to prowadzi je do ciągłej frustracji.

Rada dla Ryby: Nie uciekaj w problemy innych - po rozwiązaniu swoich spraw, będziesz mogła świeżo spojrzeć na potrzeby innych.

Zobacz też:

SAD, czyli depresja sezonowa – jak sobie z nią radzić? Radzi psycholog ->>

Czy twoje dziecko ma depresję? ->>